vytisknout velikost písma Prezrite si monopost F1 vo farbách Alfa Romeo

Alfa Romeo oficiálne predstavila tím pre nadchádzajúcu sezónu F1. Prezrieť si už môžeme aj nový monopost. Za volant zasadnú jazdci Marcus Ericsson a Charles Leclerc. Alfa Romeo sa vracia do F1 po viac ako tridsiatich rokoch.
Prezrite si monopost F1 vo farbách Alfa Romeo

Krátko na to, čo talianska automobilka Alfa Romeo oficiálne potvrdila návrat do seriálu F1, bol v Museo Storico Alfa Romeo aj slávnostne predstavený celý tím. Známe sú nielen mená jazdcov, ale prehliadnuť už si môžeme aj nový monopost vo farbách tejto značky.

Alfa Romeo sa vráti do seriálu F1 v spolupráci so švajčiarskym Sauberom. Spoločne vytvoria tím menom Alfa Romeo Sauber F1. Za volant týchto monopostov sa posadí Marcus Ericsson, ktorý v Sauber jazdil už skôr a pre ktorého bude nadchádzajúca sezóna v poradí už piata v F1. Druhý jazdec, Charles Leclerc, je v šampionáte nováčikom. Ako závodný jazdec sa v F1 objaví vôbec prvýkrát.

Sauber a Alfa Romeo plánujú spoluprácu na mnohých úrovniach od tej technickej, cez strategickú, až po obchodnú. Uvidíme, čo to prinesie v praxi. Každopádne pretekárske monoposty tohto tímu dostanú motory od Ferrari.

Prvýkrát sa tím Alfa Romeo Sauber F1 postaví na štart ostrého závodu koncom marca, kedy začína sezóna 2018 pretekmi v Austrálii.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY