vytisknout velikost písma Práve testujeme: Hyundai Genesis 3.8 GDI V6

Po elektrickej Kia Soul z minulého týždňa dorazilo do redakcie auto z úplne inej kategórie. Má atmosférický šesťvalec, meria takmer päť metrov a štartuje sumou 59 tisíc eur. Inak povedané, automobilka Hyundai vyrazila s modelom Genesis do segmentu, ktorému vládne BMW 7, Audi A8 alebo Mercedes-Benz triedy S.
Práve testujeme: Hyundai Genesis 3.8 GDI V6
Zoznam kapitol
 1. Hyundai Genesis 3.8 GDI V6: Prvé dojmy
 2. Hyundai Genesis 3.8 GDI V6: Fotogaléria

Koncom septembra dorazila na slovenský trh vlajková loď automobilky Hyundai. Model Genesis v aktuálnej druhej generácii zamieril na rozdiel od svojho predchodcu aj do Európy, ako "vyspelý prémiový sedan". Za úlohu má okrem iného ukázať, čo všetko kórejská značka vie.

Pre Európanov je zlou správou, že sa Genesis má ponúkať iba v obmedzenom počte a dokonca, ako sa písalo v tlačovej správe, je určený vybraným zákazníkom. Ťažko povedať, čo si pod tým presne predstaviť, ale pokúsime sa to v rámci testu zistiť.

Hoci sa druhá generácia modelu Genesis ponúka na iných trhoch v kombinácii s viacerými motorizáciami, a to vrátane osemvalca, v Slovenskej republike nie je na výber. Zaobstarať si môžete výhradne variant s motorom Lambda V6 s objemom 3778 cm3 a pohonom všetkých kolies. Maximálny výkon tejto jednotky činí 232 kW (316 k) a krútiaci moment vrcholí na hodnote 397 Nm.

genesis_03.JPGgenesis_07.JPGgenesis_10.JPGgenesis_15.JPGgenesis_06.JPGgenesis_14.JPG
Predajné čísla nemeckej konkurencie neohrozí, ale zaujímavé a pohodlné auto to určite je. 

Benzínový šesťvalec spolupracuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Z nuly na stovku zrýchli tento Hyundai za 6,8 s a maximálne sa rozbehne na 240 km/h. Že medzi jeho silné stránky nebude patriť spotreba, to je asi každému dopredu jasné. V kombinovanej prevádzke si auto povie podľa oficiálnych tabuliek o 11,6 l/100 km.

Nižšie nasledujú klasicky bezprostredné prvé dojmy, kto by mal nejaký konkrétnu otázku alebo tip, na čo sa máme počas testu zamerať, ten môže opäť využiť našu diskusiu. Odpovede očakávajte vo výslednom teste.

 • Na fotkách to asi nevynikne úplne stopercentne, ale Genesis je obrovský sedan. A treba podotknúť, že mu po stránke dizajnu ťažko možno niečo vyčítať.
 • Hyundai si dal evidentne dosť záležať, aby bolo toto auto naozaj prémiové. Nakoniec je to najprémiovejší model značky, ktorá prezentuje podstatne lacnejšie autá ako prémiové. Ale keď odhliadneme od marketingového rozprávania, nemožno si nevšimnúť, ako dobrý robí auto dojem potom, čo otvoríte dvere a zasadnete dovnútra.
 • Spracovanie vyzerá úplne precízne, sedadlá sú komfortné a všestranne nastaviteľné, materiály veľmi dobré. Toto nie je Hyundai, ako ho poznáme...
 • Vo výbave nechýba vôbec nič. Auto má head-up displej, rad asistentov, kamery, vyhrievané a odvetrávané sedadlá, navigáciu, multimediálny systém, bezkľúčové odomykanie, samo vám otvorí kufor, ak sa k nemu postavíte. Ani po tejto stránke nemožno nič vyčítať.
 • Vzadu je miesta naozaj veľa. Sedadlo spolujazdca sa dá ľahko posunúť vpred. To aby mal pán majiteľ sediaci vpravo vzadu dosť priestoru.
  Motor je zamatový, tichý a keď už ho budete počuť, určite vám to nebude vadiť.
 • Jazda s týmto sedanom je pokojná a komfortná.
 • Nastaviť môžete režim Eco, Normal a režim pre dynamickú jazdu. Najviac sa zmeny prejavia v reakciách na plyn a v správaní prevodovky.
 • Občas sa objavili situácie, kedy si človek hovorí, že tých prevodov je na daný motor snáď až zbytočne veľa. Inak ale prevodovka radí úplne nebadateľne, čo je u luxusného sedanu to hlavné.
 • Po riadení nechcite žiadne podrobné informácie. Je ľahké, necitlivé a veľmi umelé. Ale bude to niekomu vadiť?
 • Po meste ukazuje palubný počítač 14-15 l / 100 km.
 • Jazdné vlastnosti nie sú zlé, ale hmotnosť je cítiť pri svižnejšej jazde na každom metri.

 

Sledujte AutoMag na Facebooku Ďalšia kapitola
Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY