vytisknout velikost písma Práve testujeme: Harley-Davidson Street 750

Vodou chladená sedemstopäťdesiatka má dve úlohy: prevziať od Sportsteru úlohu vstupného modelu a prilákať k značke mladých zákazníkov, ktorí by inak o Harley neuvažovali.
Práve testujeme: Harley-Davidson Street 750
Zoznam kapitol
 1. Harley-Davidson Street 750
 2. Harley-Davidson Street 750: Fotogaléria

Motorka? Na AutoMag.sk? Prečo nie. Nebudeme z toho robiť pravidlo, ale veríme, že keď počas sezóny sem tam narušíme štvorkolesovú hegemonitu dvojkolesovým vozidlom, odporcovia motocyklov to prežijú - a niektorí z ostatných si napríklad aj test radi prečítajú. Tým skôr, že vyberať budeme stroje, ktoré môžu niečím zaujať aj nemotorkárov. Ako napríklad Harley-Davidson Street 750.

Harley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 162.jpgHarley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 161.jpgHarley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 166.jpgČierne sú nielen nádrže a blatníky, ale aj kolesá a výfuk 2-1; výška sedadla nad zemou je 71 cm

Na pomery svojej značky je Street 750 pomerne radikálny model. Vodným chladením a stylingom pripomína kacírsky V-Rod. Má zdvihový objem trištvrte litra - to je menej ako polovica objemu "big twinu", ktorý ženie dopredu veľké cestovné Harleye.

Pre mimoamerický trhy sa vyrába nie v USA, ale v Indii (čo samo o sebe spôsobuje ortodoxným harleyistom ťažký žlč). Predovšetkým ale váži len niečo málo cez dvesto kíl a stojí niečo cez 5,5 tisíca eur.

Harley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 164.jpgHarley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 159.jpgHarley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 156.jpgKvapalinou chladený motor Revolution X V-Twin s krútiacim momentom 59 Nm roztáča zadné koleso prostredníctvom bezúdržbového ozubeného remeňa, čo je tradičný znak strojov H-D

Street 750 je teda asi o pätinu ľahší a lacnejší ako najdostupnejší Sportster, Iron 883 bez ABS. Už z toho je jasné, prečo je na svete. Má priviesť k značke Harley-Davidson nových zákazníkov, pre ktorých bola jej doterajšia ponuka príliš drahá, príliš konzervatívna, príliš ťažkotonážna alebo všetko dohromady. Prinútiť týchto nových zákazníkov, aby časom presedlali na väčšie a drahšie modely s vyššou maržou, bude pre firmu oveľa jednoduchšie ako akvizície nových "duší".

Harley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 160.jpgHarley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 163.jpgHarley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 165.jpgHarley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 157.jpgHarley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 155.jpgHarley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 158.jpgZa štítkom sa schováva len rýchlomer s počítadlom km a niekoľkými kontrolkami; prevedenie detailov vás nenechá na pochybách, že riadite lacný Harley

Ako obvykle prinášame niekoľko prvých jazdných dojmov, nazbieraných počas včerajšieho fotografovania:

 • Trojuholník sedlo-riadidlá-stupačky je šitý na mieru drobnejším jazdcom - pri nijako závratnej výške 1,78 m mám čo robiť, aby som na motocykel poskladal nohy
 • Z toho ale vyplýva kľúčová prednosť pre začínajúcich a/alebo menších jazdcov: nízka výška sedla a neuveriteľne nízke ťažisko
 • Ovládateľnosť v mestských rýchlostiach je parádna - myšku okolo kanála urobíte ľahko a suverénne ako so supermotardom
 • Vybavenie kokpitu je naozaj sparťanské, tvorí ho len rýchlomer. Aspoň sa človek môže sústrediť na to podstatné, totiž na jazdu
 • Ako to ten H-D robí? Jeho motocykle majú v technickom zmysle veľa chýb, ale dokážu navodiť jedinečný pocit "poctivého železa" - a Street nie je výnimkou. Aj napriek vodnému chladeniu a malému objemu pôsobí ako Harley
 • Na rozdiel od väčšiny modelov HD nemá Street ABS. Výkon bŕzd pripomína Harleya spred roku 2008, je dosť žalostný
 • Rovnako ako pri všetkých cruiseroch s veľmi zaťaženým zadným kolesom musíte používať aj zadnú brzdu, s prednou si nevystačíte
 • Zamrzí aj low-cost prevedenie detailov: zakončenie riadidiel, stupačky a ich držiaky, klaksón...
 • Naproti tomu na plastové imitácie sa H-D nehrá ani pri vstupnom modeli, nádrž aj blatníky sú kovové
 • Zdvihy pérovania vyzerajú skromne, ale za viac ako pol dňa jazdenia po typických slovenských cestách som ani raz nedostal ranu do obličiek, akú dokážu "dať" mnohé znížené Harleye
 • Aj sedlo je celkom pohodlné a nezapadnete do neho ako do gauča. V zákrutách sa môžete posunúť bližšie k nádrži pre lepšiu kontrolu, na rovinke sa pohodlnejšie odsunúť dozadu
Harley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 148.jpgHarley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 154.jpgHarley-Davidson Street 750 v testu AutoRevue.cz 153.jpgVďaka pružnému motoru a nízkemu ťažisku sa Street skvele ovláda najmä v mestských rýchlostiach, ale pozor na vlažný účinok bŕzd

Harley-Davidson Street 750 nám bude robiť spoločnosť ešte niekoľko dní. Samozrejme platí to, čo inokedy: ak sa chcete na čokoľvek v súvislosti s týmto motocyklom opýtať, urobte to v komentároch pod článkom. Odpovedať sa pokúsime neskôr v redakčnom teste.

Sledujte AutoMag na Facebooku Ďalšia kapitola
Test Lexus GS 450h F-Sport: Uvedomelý športovec

Test Lexus GS 450h F-Sport: Uvedomelý športovec

Pri bežnej jazde s občasnou prudšou akceleráciou nadchne hybridný pohon vycibreným prejavom; najpresvedčivejší zostáva v mestskej prevádzke.

25.  10.  2016 | Dalibor Žák
Ford Focus RS vs. Ford Mustang V8 GT: Otázka za tridsaťpäť tisíc

Ford Focus RS vs. Ford Mustang V8 GT

Dajme tomu, že máte plus mínus tridsaťpäť tisíc a zháňate zaujímavé športové auto. Ponuka trhu je dnes veľmi pestrá a ako ju budete prechádzať, stopercentne sa skôr či neskôr zastavíte pri automobilke Ford, ktorá vás bude lákať do svojej stajne hneď na dve nové položky - Focus RS a Mustang.

18.  10.  2016 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Test Mercedes-Benz S 500 Cabriolet: a nič viac vás nezaujíma

Test Mercedes-Benz S 500 Cabriolet: a nič viac vás nezaujíma

Mercedes-Benz triedy S je vo verzii Cabriolet krásne auto, ktoré sa za svoju nie práve ľudovú obstarávaciu cenu naozaj nehanbí - a to je pri podobných automobilov dobre.

14.  10.  2016 | Lukáš Dittrich

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Týchto 20 motorov obíďte v bazáre širokým oblúkom

Týchto 20 motorov obíďte v bazáre širokým o…

Uvažujete o kúpe jazdenky? Potom by sa vám možno mohol hodiť prehľad dvadsiatich motorov, ktoré sa vedia ľahko zmeniť v pascu.

30.  5.  2016 | | 9 N/A
10 spoľahlivých motorov „držiakov“, ktorých kúpou nešliapnete vedľa

10 spoľahlivých motorov „držiakov“, ktorých…

Poznáte to. Tie najspoľahlivejšie motory máme všetci vo svojich garážach. Napriek tomu nie je zlé vedieť aj o tých ďalších. Už preto, že doba je zlá a vývoju naozaj kvalitných motorov s veľkou výdržou nepraje. Odolných agregátov poznáme z minulosti nespočet, vyberáme však vzorku tých "novších", ktoré nás ešte nenútia jazdiť úplnými veteránmi. Náš výpočet má opäť podobu zoznamu, nie rebríčku. Poradie je preto abecedné.

22.  4.  2016 | | 1 N/A
12 najtrápnejších áut posledného desaťročia podľa magazínu Forbes

12 najtrápnejších áut posledného desaťročia…

Magazín Forbes zverejnil dvanástku najtrápnejších áut za poslednú dekádu. Je v nej pochopiteľne veľa amerických, ale na špičke sa prekvapivo stretnete s japonským a nemeckým autom.

22.  6.  2016 |
Test jazdeniek s cenou okolo 10 tisíc eur: Ford Mondeo, Opel Insignia, VW Passat

Test jazdeniek s cenou okolo 10 tisíc eur: …

Nie je to zas tak dávno, kedy sa tieto autá objavovali v testoch noviniek. Dnes sa na ne pozrieme podrobnejšie pri porovnávacom teste jazdeniek. Ktoré z nich je najlepšia kúpa?

19.  4.  2016 |
Dvojtest Volkswagen Golf Sportsvan 1.2 TSI a 1.4 TSI DSG: Zlý sen

Dvojtest Volkswagen Golf Sportsvan 1.2 TSI …

Nástupcu zvýšeného Golfu Plus sme podrobili redakčnému testu rovno v dvoch variantoch: cenovo dostupné 1.2 TSI Comfortline s manuálnym radením a rozmarné 1.4 TSI Highline s automatom DSG.

1.  4.  2016 | | 1 N/A
10 lákavých ojazdených áut, ktoré si ale radšej nikdy nekupujte

10 lákavých ojazdených áut, ktoré si ale ra…

Niektoré veľmi zlé jazdenky sa maskujú v solídnom kabáte. Vybrali sme desiatku tých, ktorým je z rôznych dôvodov lepšie sa úplne vyhnúť.

1.  7.  2016 |
Test Suzuki Vitara 1.6 VVT 4x4: Veľmi dôkladná zmena identity

Test Suzuki Vitara 1.6 VVT 4x4: Veľmi dôkla…

Meno Vitara síce zostalo, všetko ostatné je ale celkom iné. Na off-road rovno zabudnite, nová generácia nám pri teste totiž zo všetkého najviac pripomínala nafúknutý Swift.

22.  6.  2016 | | 1 N/A
Výskum v ČR: Drahšia nafta výkon nezvýši

Výskum v ČR: Drahšia nafta výkon nezvýši

Za liter obyčajnej nafty môžete zaplatiť aktuálne aj menej ako 1,40 €, naopak za prémiové palivo viac ako 1,50 €. Test našich českých kolegov však ukázal, že tankovať drahšiu naftu v očakávaní vyššieho výkonu je zbytočné.

22.  6.  2016 | | 1 N/A
Rodinné autá, v ktorých budete vyzerať dobre

Rodinné autá, v ktorých budete vyzerať dobr…

MPV rôznych veľkostí sú zamerané na praktickosť, ale niektorým nechýba ani dávka imidžu, stádo koní pod kapotou či avantgardný dizajn.

22.  4.  2016 |
Dlhodobý test Mazda 6 Wagon G 192 AT: Na nemeckej diaľnici

Dlhodobý test Mazda 6 Wagon G 192 AT: Na ne…

S našou Mazdou sme podnikli svižnú cestu do Stuttgartu. Rýchlosť dosahovala 200 km/h, spotreba sa vošla pod 10 l/100 km.

14.  10.  2016 |