vytisknout velikost písma Pozrite sa, ako zrýchľuje VW Golf, ktorý zvládne 0-100 km/h za 2,1 s

Starý Volkswagen Golf v úprave Boba-Motoring má neuveriteľnú akceleráciu. Vozidlo je vyladené na viac ako 1000 koní a používa pohon všetkých kolies.
Pozrite sa, ako zrýchľuje VW Golf, ktorý zvládne 0-100 km/h za 2,1 s

Na pohľad tento Volkswagen Golf z roku 1989 vyzerá veľmi obyčajne. Ale nenechajte sa zmiasť. Ide o kompletnú prestavbu od nemeckého úpravcu Boba-Motoring. Ten dokázal z dvojlitrového preplňovaného motora dostať 1233,7 koní a 1094,3 Nm. Asi nie je potrebné zdôrazňovať, že takéto parametre s automobilom vážiacim iba 1180 kg budú veľmi cvičiť.

Voz dostal okrem kompletne prepracovaného motora aj závodnú sekvenčnú prevodovku a hlavne pohon všetkých kolies. Nemožno sa príliš čudovať, že zrýchlenie je vo finále naozaj brutálne.

Podľa toho, čo píše Boba-Motoring na svojich stránkach (mimochodom dosť príšerných), zvládne tento Golf zrýchlenie 0-100 km/h za 2,1 s. Rýchlosťou 200 km/h ide 5,6 s po štarte a k akcelerácii 0-250 km/h mu stačí 7,8 s. Ak si niečo také nedokážete predstaviť, priložená dvojica videí vám názorne ukáže, čo znamenajú tieto hodnoty v praxi.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY