vytisknout velikost písma Potrebujete kombi s dynamikou GT2 RS? Skúste Mercedes-AMG C63

Páčil by sa vám Mercedes s karosériou kombi a s výkonom 700 koní? Dielňa Väth sa našťastie držala pri zemi s úpravami vzhľadu. Po úprave ide tento kombík viac ako 340 km/h.
Potrebujete kombi s dynamikou GT2 RS? Skúste Mercedes-AMG C63

Tuningová dielňa Väth sa zaoberá úpravami Mercedesov a keď vynecháme program čipovania dvojlitrových dieselov, vznikajú v ich garážach naozaj šialená monštrá. Navyše to úpravca poslednou dobou príliš nepreháňa sa stylingom, takže sa väčšinou jedná o naozaj nenápadné a zároveň veľmi rýchle autá. Pre takéto sa vžilo označenie "sleeper".

Poslednou kreáciou dielne Vathy je Mercedes-AMG C63 Combi, ktorý so svojím štvorlitrovým preplňovaným osemvalcom rozhodne nie je pomalý už v sériovom stave. Asi tušíte, že pri pôvodných 510 koňoch a 700 Nm nezostalo. Základný tuningový balík motora stojí 12 800 eur, kedy dostanete iná turbo a sanie, upravený výfuk, väčší chladič oleja pre motor i prevodovku a samozrejme aj náležite upravenú riadiacu jednotku.

Výsledkom je výkon 515 kW (700 koní) a krútiaci moment 900 Nm. Spolu s tým sa posúva maximálna rýchlosť do teritória "340 km/h a ďalej". Na 100 km/h akceleruje Väth V63RS, ako sa tento model volá, za 3,3 sekundy. Pokojne toto auto teda môžete brať ako takú 911 GT2 RS Combi...

Za ďalších 3 440 eur si môžete prikúpiť ešte ladený výfuk s nastaviteľnou klapkou, 890 eur potom stoja upravené brzdy a za 690 eur dostanete znížený podvozok (o 20 alebo rovno o 40 mm). Znížený podvozok však stále funguje s originálnymi adaptívnymi tlmičmi od Mercedesu. Priplatiť si možno aj za dvadsaťpalcové kolesá a ak chcete, môžete ďalšie dve tisícky minúť za karbónové spojlery a difúzor alebo za množstvo dielov v interiéri.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY