vytisknout velikost písma Potrebujete kombi s dynamikou GT2 RS? Skúste Mercedes-AMG C63

Páčil by sa vám Mercedes s karosériou kombi a s výkonom 700 koní? Dielňa Väth sa našťastie držala pri zemi s úpravami vzhľadu. Po úprave ide tento kombík viac ako 340 km/h.
Potrebujete kombi s dynamikou GT2 RS? Skúste Mercedes-AMG C63

Tuningová dielňa Väth sa zaoberá úpravami Mercedesov a keď vynecháme program čipovania dvojlitrových dieselov, vznikajú v ich garážach naozaj šialená monštrá. Navyše to úpravca poslednou dobou príliš nepreháňa sa stylingom, takže sa väčšinou jedná o naozaj nenápadné a zároveň veľmi rýchle autá. Pre takéto sa vžilo označenie "sleeper".

Poslednou kreáciou dielne Vathy je Mercedes-AMG C63 Combi, ktorý so svojím štvorlitrovým preplňovaným osemvalcom rozhodne nie je pomalý už v sériovom stave. Asi tušíte, že pri pôvodných 510 koňoch a 700 Nm nezostalo. Základný tuningový balík motora stojí 12 800 eur, kedy dostanete iná turbo a sanie, upravený výfuk, väčší chladič oleja pre motor i prevodovku a samozrejme aj náležite upravenú riadiacu jednotku.

Výsledkom je výkon 515 kW (700 koní) a krútiaci moment 900 Nm. Spolu s tým sa posúva maximálna rýchlosť do teritória "340 km/h a ďalej". Na 100 km/h akceleruje Väth V63RS, ako sa tento model volá, za 3,3 sekundy. Pokojne toto auto teda môžete brať ako takú 911 GT2 RS Combi...

Za ďalších 3 440 eur si môžete prikúpiť ešte ladený výfuk s nastaviteľnou klapkou, 890 eur potom stoja upravené brzdy a za 690 eur dostanete znížený podvozok (o 20 alebo rovno o 40 mm). Znížený podvozok však stále funguje s originálnymi adaptívnymi tlmičmi od Mercedesu. Priplatiť si možno aj za dvadsaťpalcové kolesá a ak chcete, môžete ďalšie dve tisícky minúť za karbónové spojlery a difúzor alebo za množstvo dielov v interiéri.

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka
Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva existuje mimo iného v radikálnej úprave značky Bronto. Voz prešiel dokonca aj homologáciou pre Európu. U nás sa predáva ako Niva Extreme Cross. Už len vidieť túto špecialitu v pohybe je zážitok. Niva Extreme Cross prekvapivo používa celkom sériový motor.

10. 11. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY