vytisknout velikost písma Porsche Panamera Executive má predĺžený rázvor, nový motor a viac miesta vzadu

Panamera Executive má o 150 mm dlhší rázvor. Pre verziu Executive je pripravený špeciálny paket zadných sedadiel.
Porsche Panamera Executive má predĺžený rázvor, nový motor a viac miesta vzadu

Motoristická verejnosť očakáva premiéru novej generácie Volkswagenu Golf, ale v koncerne VW to nie je jediná dnešná premiéra. Porsche totiž predstavilo pred autosalónom v Los Angeles predĺženú verziu modelu Porsche Panamera. Volá sa Executive. Oproti bežnej Panamera má rázvor predĺžený o 150 mm, na 3100 milimetrov.

K tomu sa pridáva nový základný motor - preplňovaný šesťvalec 3,0 l s výkonom 243 kW (330 k). Ten si možno objednať aj s pohonom všetkých kolies. Motor je štandardne spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou a proti minulej šesťvalcovej Panamere má o jeden liter nižšiu kombinovanú spotrebu.

Porsche Panamera Executive sa síce predstavuje v Spojených štátoch, ale nebude vyhradená pre miestny trh. Kúpite ju aj v Európe a cieli tiež na zákazníkov v Číne, ktorí sú svojou túžbou po predĺžených verziách preslávení.

Verzia Executive je štandardne dodávaná s pohonom všetkých kolies. Možno ju zaobstarať aj s hybridným pohonom, dieselom, silnejším šesťvalcom z modelu Panamera 4S a tiež vo vrcholnom prevedení Panamera Turbo s preplňovaným osemvalcom s výkonom 404 kW (550 k). Executive má rozsiahlejšiu výbavu a štandardne aj adaptívny vzduchový podvozok.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY