vytisknout velikost písma Porsche 911 GT2 RS má nový rekord: Nordschleife za 6:47,3

Máme tu nový rekord pre produkčné autá. 911 GT2 RS prešla Nordschleife v čase 6:47,3. Škoda, že sú všetky GT2 RS už vypredané.
Porsche 911 GT2 RS má nový rekord: Nordschleife za 6:47,3

Pred pár dňami sa začali šíriť špekulácie, že nové Porsche 911 GT2 RS zvládne obísť legendárny pretekársky okruh Nürburgring Nordschleife za menej ako sedem minút. Porsche nečakalo s oficiálnym vyhlásením dlho a máme tu konečne aj video ako dôkaz. Najrýchlejšia a najvýkonnejšia 911 všetkých čias zvládne slávny nemecký okruh za 6 minút, 47 sekúnd a tri desatiny. To je len tak mimochodom absolútny historický rekord pre produkčné autá schválené pre cestnú premávku. Porsche sa chváli aj tým, že nejde o náhodu. Testovací jazdci Lars Kern a Nick Tandy zašli každý päť pokusných kôl s časom vždy pod 6 minút a 50 sekúnd. Pôvodný cieľ 7 minút a 5 sekúnd bol nakoniec prekonaný o 17,7 sekundy.

Porsche 911 GT2 RS poháňa plochý šesťvalec 3,8 l s preplňovaním, ktorý má výkon 700 koní. Mamutia sila putuje na zadné kolesá cez dvojspojkovú sedemstupňovou prevodovku. Voz obišiel slávny okruh priemernou rýchlosťou 184,11 km/h a na dlhej rovinke Dottinger Höhe atakoval najvyššiu rýchlosť 310 km/h. Toto bude asi naozaj veľmi schopné auto. A predovšetkým je potrebné zložiť klobúk pred Larsom Kernom, ktorý stanovil rekordný čas.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY