vytisknout velikost písma Polícia zadržala vodiča Tesly Model S, ktorý údajne uniesol vlastné dieťa

Polícia z amerického mesta Santa Clarita riešila minulú sobotu únos dieťaťa páchaný vodičom Tesly Model S. Počas chvíle bol automobil zastavený a vodič zadržaný. Následne sa ukázalo, že dotyčný iba usadil svoje dieťa do tretieho radu sedadiel, ktoré je v tejto Tesle otočené proti smeru jazdy. Policajti to komentovali slovami "Nie sme experti na Teslu".
Polícia zadržala vodiča Tesly Model S, ktorý údajne uniesol vlastné dieťa

Ak vlastníte elektrický automobil, čakajú na vás rôzne úskalia. Budete riešiť miesta pre dobíjanie, keď ich nájdete, môže sa vyskytnúť problémy s tým, že sa tam práve dobíja iné vozidlo, budete sa musieť vysporiadať s vysokou obstarávacou cenou a tak ďalej. Špeciálne v prípade Tesly Model S sa ale môžu vyskytnúť aj podstatne zaujímavejšie problémy, čo nedávno ukázal jeden prípad, ktorý sa odohral neďaleko Los Angeles.

Polícia v meste Santa Clarita dostala minulú sobotu oznámenie o tom, že niekto unáša dieťa priamo za bieleho dňa. Dotyčný bol podozrivý z prostého dôvodu. Dieťa totiž dávalo do kufra šedú Teslu Model S. Policajti začali okamžite konať. Ako píše americký The Signal, počas chvíle bol podozrivý automobil zastavený, následne polícia s pištoľou v ruke vodiča zadržala.

Celá vec ale mala pre policajtov nečakané rozuzlenie. Tesla Model S je síce liftback, ale môže byť vybavená tretím radom sedadiel, ktorá je netradične otočené proti smeru jazdy. Policajti tak namiesto únosu našli v kufri predpisovo usadené dieťa. Všetko potom okomentovali strohými slovami "Nie sme experti na Teslu".

Vzhľadom k tomu, že sa všetko udialo v Amerike a Tesla je americká značka, jeden by čakal, že políciu tretia rada v kufri Tesly Model S neprekvapí, rovnako ako americkí okoloidúci. Ako ale píšu kolegovia z magazínu Electrek, prípady, keď ľudí udivuje nakladanie detí do kufra Tesly Model S, nie sú v Amerike ničím neobvyklým. Ešte nikdy sa ale nestalo, aby polícia kvôli tomu vytiahla na vodiča pištoľ.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY