vytisknout velikost písma Po roku prichádza Impreza novej generácie do Európy

Nadchádzajúci autosalón v Ženeve sa stane dejiskom svetovej premiéry Subaru XV druhej generácie. Základom bude nová generácia modelu Impreza, ktorá sa predstavila pred rokom v New Yorku. Subaru zverejnilo prvý obrázok naznačujúci podobu vozidla.
Po roku prichádza Impreza novej generácie do Európy

Na zoznam ženevských premiér si môžeme pripísať ďalšiu položku. Automobilka Subaru oficiálne oznámila, že tu predstaví model XV novej generácie. Stane sa tak presne siedmeho marca o jedenástej hodine dopoludnia.

Subaru XV druhej generácie bude opäť vychádzať z modelu Impreza hatchback, oproti ktorému dostane viac plastov na karosérii a vyšší podvozok. Aj keď automobilka zatiaľ žiadne detailnejšie informácie nezverejnila, Impreza nám dáva dobrú predstavu o tom, na čo sa môžeme tešiť.

Súčasnú generáciu Imprezy predstavila automobilka Subaru pred necelým rokom na autosalóne v New Yorku. Model stojí na úplne novej platforme, ktorá je oproti predchodcovi výrazne tuhšia. Novinka je tiež ľahšia a vďaka nižšiemu ťažisku ponúkne lepšie jazdné vlastnosti. Rovnaké výhody sa budú týkať aj nového XV.

Na tému motorizácií zatiaľ žiadne presné informácie ponúknuť nemôžeme, je ale celkom možné, že nové XV dostane rovnakú jednotku ako Levorg. Na americkom trhu sa nová Impreza ponúka s atmosférickým dvojlitrom.

Spolu s dnešným oznámením termínu predstavenie novej generácie malého crossoveru XV Subaru zverejnilo tiež špeciálne stránky (nájdete ich tu). Na ne bude automobilka postupne pridávať ďalšie podrobnosti a siedmeho marca tu bude možné tiež zhliadnuť priamy prenos z oficiálneho predstavenia.

V priloženej galérii nájdete okrem prvého obrázku nového XV aj niekoľko fotiek novej Imprezy. XV totiž bude tomuto hatchbacku veľmi podobné.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY