vytisknout velikost písma Po Golfe dostal facelift aj Volkswagen Golf Sportsvan

Modernizácia Volkswagen Golf Sportsvan bude prezentovaná vo Frankfurte. Zmeny sú veľmi decentnél. Sportsvan bude tiež ponúkať ovládanie gestami. Inovovaná verzia bude k dispozícii na jeseň.
Po Golfe dostal facelift aj Volkswagen Golf Sportsvan

Po modernizácii Volkswagenu Golf, označovanej za novú generáciu, prichádza facelift pre variant Sportsvan. Žiadne dramatické novinky nečakajte, hoci zmien nie je úplne málo. Oficiálne premiéra prebehne na autosalóne vo Frankfurte.

Na pohľad spoznáte modernizovaný Sportsvan podľa prepracovaných nárazníkov, iných základných svetiel s diódami denného svietenia alebo podľa diódových svetlometov. Tie nahradili predchádzajúce xenóny. Všetky verzie Sportsvanu po novom dostanú diódové koncové svetlá, novo tvarované sú aj liate kolesá a do ponuky farieb karosérie pribudla napríklad červená Cranberry Red. Vnútri máme očakávať lepšie materiály a prípadne kožené sedadlá.

Modernizácia sa dotkla aj multimédií. Sportsvan bude ďalší model, ktorý ponúkne najnovšiu verziu koncernového multimediálneho systému bez pevných tlačidiel, ale za to s ovládaním gestami. Menila sa tiež ponuka asistenčných systémov. Okrem iného zvládne omladený Sportsvan v rámci asistenta pre jazdu v kolónach do rýchlosti 60 km/h sám šoférovať aj brzdiť.

Ako presne bude vyzerať ponuka motorizácií, to sa z aktuálnej tlačovej správy nedozvieme. Volkswagen sľubuje tri zážihové motory, keď dva výkonnejšie dostanú systém vypínania valcov, a dve vznetové jednotky. Kompletné detaily sa dozvieme na autosalóne vo Frankfurte, do predaja dorazí upravený Sportsvan krátko na to.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY