vytisknout velikost písma Po akom aute túžia ženy najviac? Nie je to Škoda, ani prémiové SUV

Aj ženy vyhlasujú každoročne svoje vozidlo roka. Tohtoročným víťazom nie je ani vozidlo prémiovej značky, ani crossover. Škoda ženy evidentne vôbec nezaujala, naopak najviac je očaril ekologický Hyundai Ionic.
Po akom aute túžia ženy najviac? Nie je to Škoda, ani prémiové SUV

Koniec roka tradične prináša výsledky najrôznejších ankiet. Už sme tu napríklad mali vyhlásení najlepšieho auta pre ťahanie prívesov, dnes môžeme pridať ďalšiu pomerne zaujímavú anketu, v rámci ktorej vyberajú svoje vozidlo roka výhradne ženy. Tak teda, po čom ženy túžia?

Nebudeme vás napínať, celkové prvenstvo prisúdili ženy modelu Hyundai Ioniq, ten zároveň logicky zvíťazil aj v kategórii Green Car. Keby vás to azda zaujímalo, Škoda neuspela ani v žiadnej z čiastkových kategórií. Asi sa skrátka ženám jej modely nepáči.

O víťazoch v tejto ankete rozhoduje medzinárodná porota, podobne ako tomu je napríklad pri európskom aute roka (COTY). Tá má 25 členov a ako asi tušíte, všetko to sú ženy, pričom tie pochádzajú z dvadsiatich krajín celého sveta od Nemecka až po Vietnam. Nominované auta sa hodnotia podľa ženských kritérií, čo v praxi znamená, že nie je rozhodujúci ani výkon, ani rýchlosť.

Podľa oficiálnych stránok ide predovšetkým o bezpečnosť, cenu vo vzťahu k ponúkanej úžitkovej hodnote, samozrejme vzhľad, priestor vo vnútri, použiteľnosť pre deti, jednoduchosť riadenia, sex-appeal, prístup k životnému prostrediu a dokonca aj farbu.

Pre úplnosť dodajme, že minulý rok tento titul získal Jaguar F-Pace, pred tým uspelo Volvo XC90, Mercedes-Benz triedy S, Ford Fiesta, Range Rover Evoque alebo Citroën DS3.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY