vytisknout velikost písma Plány BMW až do roku 2021 prezradené. Príde M2 GTS či M4 GT4

BMW chystá plno nových modelov a faceliftov. Príde luxusné kupé a kabriolet radu 8. Pripravuje sa niekoľko ostrých modelov M. V pláne sú minimálne tri elektromobily a hybridy.
Plány BMW až do roku 2021 prezradené. Príde M2 GTS či M4 GT4

Zaujíma vás, čo chystá mníchovská automobilka BMW? Nemecký magazín Auto Motor und Sport získal pomerne podrobný plán, podľa ktorého bude BMW predstavovať a uvádzať na trh nové modely až za rok 2020. O novinky rozhodne nebude núdza. Chystá sa aj niekoľko elektromobilov, plug-in hybridov a ostrých modelov M.

Tento rok na jar sa dočkáme faceliftu BMW radu 6, v lete potom príde facelift BMW i3 a aj BMW radu 2 Coupé a Cabrio. V priebehu tohto roka ešte uvidíme BMW radu 6 GT, čo je nástupca BMW 5 GT, ďalej potom veľké SUV BMW X7 a aj novú generáciu BMW M5. Fanúšikovia tradičných športových BMW sa dočkajú omladeného BMW M2 a príde aj model M2 GTS. V priebehu roka tiež uvidíme BMW Z5, čo je nástupca Z4 vyvíjaný spoločne s Toyotou Supra. Na konci roka sa predstavia ešte crossovery BMW X2 a BMW X3.

Na začiatku roka 2018 BMW predstaví ostré SUV BMW X3 M a neskôr sa konečne odhalí produkčná verzia plug-in hybridu BMW i8 Spyder. V priebehu roka 2018 sa začne aj v Európe predávať predĺžené SUV BMW X1 L a predstaví sa ostrá verzia BMW M4 GT4, čo by mal byť duchovný nasledovník BMW M3 CSL. V roku 2018 uvidíme aj omladené SUV BMW X4, novú generáciu BMW radu 3, nové SUV BMW X5 a konečne aj BMW radu 8 v karosérii kupé.

Rok 2019 prinesie úplne novú generáciu BMW radu 1, pri ktorom sa zatiaľ určite nevie, ako to bude s koncepciou pohonu. Podľa jedných informácií prejde najmenšie a najlacnejšie BMW na platformu s pohonom predných kolies, iné zdroje zase uvádzajú, že vďaka crossoverom a Active Tourer radu 2 zostane rada 1 ako klasická tradičný zadný náhon.

Následne má v roku 2019 doraziť nová rada elektromobilov zatiaľ označovaná ako BMW iNext a uvidíme tiež luxusný kabriolet BMW radu 8. Premiéra elektrického BMW i5, čo má byť konkurencia Tesly Model S, bola posunutá na rok 2021.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY