vytisknout velikost písma Peugeot 208, 2008 a príbúzné Citroëny dostanú do 2 rokov elektrinu

Peugeot a Citroën začnú na trh chrliť elektrické autá už o dva roky. Platforma je založená na novom modeli Peugeot 208. Elektrické verzie budú v bežnom predaji.
Peugeot 208, 2008 a príbúzné Citroëny dostanú do 2 rokov elektrinu

Vedenie francúzskeho koncernu PSA Peugeot Citroën ubezpečilo investorov, že do dvoch rokov uvedie niekoľko elektrických verzií. Medzi ne patrí Peugeot 208, Peugeot 2008 a Citroën C3 a DS3 Crossback. Cieľom je ponúknuť alternatívu k podobným modelom konkurenčných značiek, predovšetkým Renault a Nissan. Citroën a Peugeot sa spoliehajú na skutočnosť, že rôzne daňové stimuly pre elektrické autá budú pokračovať, avšak konkurencia v tomto segmente narastie. Spoločnosť PSA pripravuje novú kompaktnú plošinu pre novú generáciu Peugeotu 208. Bude predstavená v septembri 2019 na autosalóne vo Frankfurte, informuje Automotive News.

Nový Peugeot 208 má byť prvou masovou značkou a celkovou obavou, ktorá okrem spaľovacích motorov ponúkne dokonca sériovo vyrábanú plne elektrickú verziu na všetkých trhoch s dosahom do 300 km. Ďalším krokom bude postupný prechod na mild-hybridné a plug-in hybridné verzie. Dokonca aj skupina PSA postupne opustí turbodiesel v malých autách a hybridné vozidlá budú jediným spôsobom, ako znížiť priemerné firemné emisie.

Elektrickú platfromu Peugeot 208 potom dostane nielen Citroën C3, ale aj kompaktné crossovery Peugeot 2008 a Citroën DS3 Crossback. Je veľmi pravdepodobné, že rovnaká technika bude použitá aj v niektorých modeloch značky Opel, ktorá už patrí pod PSA.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY