vytisknout velikost písma Patentové skice odhaľujú malý dvojmiestny športiak značky Honda

Unikli skice záhadného športového roadsteru Honda. Má motor vzadu, rovnako ako väčšie a drahšie NSX. Zatiaľ nie je isté, čo je to za auto a či sa bude vyrábať.
Patentové skice odhaľujú malý dvojmiestny športiak značky Honda

Špekulácie o chystanom nástupcovi roadsteru Honda S2000 iste priživí patentová skica uniknutá z Európskeho úradu pre ochranu duševného vlastníctva. Veľa informácií o nej nemáme. Vie sa len to, že si Honda chce "niečo" chrániť. Samozrejme ide predovšetkým o ochranu dizajnových prvkov.

Ak Honda skutočne pracuje na produkčnej verzii dvojmiestneho športového auta menšieho a lacnejšieho ako hybridný superšport NSX, to môžeme stále len špekulovať. Automobilky si mnohokrát patentujú nápady nie preto, že by ich chceli začať vyrábať, ale skôr podľa princípu "čo by keby". To isté platí aj pri registrácií ochranných známok, názvov modelov a podobne.

Honda však návrat rady športových áut sľúbila. NSX už nejakú dobu jazdí, prišiel nový Civic Type-R a v Japonsku je v ponuke kompaktná Honda S660. Na priameho nástupcu S2000 sa ale stále čaká. Tieto skice nám tak môžu naznačiť, čo má Honda v pláne. Už z rozvrhnutia auta je jasné, že má motor vzadu za sedačkami.

Možno sa len jedná o koncept pre niektorý z blížiacich sa autosalónov, ktorý si nebude robiť ambície na sériovú výrobu, ale to sa musíme nechať prekvapiť. Rovnako tak môžeme len špekulovať o motore pre podobné auto. Ponúka sa nová tisícpäťstovka s turbom, ktorú má aktuálny Civic.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY