vytisknout velikost písma Opel začína odhaľovať novú Insigniu Grand Sport

V hľadáčiku má Škodu Superb.
Opel začína odhaľovať novú Insigniu Grand Sport

Opel chystá veľkú modelovú ofenzívu. Ako naznačila upútavka na nové väčšie SUV Crossland X, nemecká automobilka (ktorá sa po rokoch konečne dostala do čiernych čísel) aktuálne pracuje na siedmich nových modeloch v rôznych kategóriách. Jedným z nich je aj nová generácia vozidla strednej triedy Opel Insignia.

Novú Insigniu, ktorá ponesie meno Grand Sport, uvidíme na autosalóne v Ženeve v marci budúceho roka. Už teraz ale Opel poodhaľuje jej tajomstvo. Zverejnil totiž fotky maskovaných prototypov z testovania. V prípade Opelu je to už tradícia.

Čo zatiaľ o novej Insignii vieme? Stojí na úplne novej platforme. Tá spolu s použitím ľahších materiálov stojí za masívnym znížením hmotnosti o 175 kg. Súčasná Insignia je tak trochu tlsťoch. Vysoká hmotnosť značne obmedzovala jej dynamické parametre. A tiež zhoršovala spotrebu, nie len tú tabuľkovú.

Kým dĺžka vozidla narastie len o 55 mm, rázvor bude výrazne dlhší vďaka kratším previsom. Strecha je nižšia o 30 mm a Insignia Grand Sport bude o 10 mm širšia. Dĺžku rázvoru zatiaľ Opel nezverejnil. Skoršie zákulisné informácie ale odhalili, že Opel porovnáva novú Insigniu priamo so Škodou Superb, pre ktorú je veľký pozdĺžny priestor na zadných sedadlách charakteristický.

Dizajn novej Insignie bude vychádzať z konceptu Opel Monza. Ako môžete na fotkách vidieť, model Grand Sport je päťdverový liftback v štýle BMW radu 3 GT alebo práve Škody Superb. Kým klasický štvordverový sedan zostáva záhadou, s karosériou kombi sa počíta určite.

O motoroch ešte Opel hovoriť nechce. Insignia zrejme dostane upravené jednotky používané v súčasných modeloch. Chystá sa aj verzia s pohonom všetkých kolies a rýchly model Insignia OPC. Ten dostane prakticky rovnaký pohon všetkých kolies, aký má Ford Focus RS.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY