vytisknout velikost písma Opel už patrí s definitívnou platnosťou koncernu PSA

Opel už patrí s definitívnou platnosťou koncernu PSA

Po oznámení o prevzatí automobiliek Opel a Vauxhall francúzskym koncernom PSA z marca tohto roku všetko dospelo do svojej konečnej fázy. Počnúc včerajším dňom, teda od 1. augusta, patria obe spomínané značky do skupiny PSA, z ktorej sa týmto krokom stáva európska dvojka hneď za koncernom Volkswagen.

Hlavným cieľom pre nadchádzajúce obdobie je vymyslieť, ako dostať európsku pobočku dnes už bývalého vlastníka GM zo straty, v ktorej sa drží od roku 1999. Plán, ako to dosiahnuť, by mal byť hotový najneskôr o sto dní. Každopádne je isté, že aj naďalej bude Opel so svojim skorším majiteľom spolupracovať.

Rozšírená skupina PSA drží na európskom trhu podiel približne 17% a je tak európskou dvojkou. Samotné PSA si od prevzatia Opelu sľubuje okrem iného zníženie nákladov vo výške 1,7 miliardy eur.

Koncern PSA spolupracoval s automobilkou Opel od roku 2012, takže už dnes nájdeme v ponuke crossovery, ktoré z tejto spolupráce vznikli. Budúci rok sa potom podľa aktuálnej tlačovej správy dočkáme nástupcu úžitkového Opel Combo a v roku 2019 by mala doraziť nová generácia modelu Corsa.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY