vytisknout velikost písma Opel Crossland X dostal originálnu verziu na LPG

Opel Crossland X je teraz k dispozícii aj vo verzii na LPG. Akčný rádius plynovej verzie je až 1300 km. Trojvalec 1,2 l sa v tejto verzii dočkal niekoľkých úprav.
Opel Crossland X dostal originálnu verziu na LPG

Kompaktný crossover Opel Crossland X, ktorý využíva techniku ​​príbuznú s Peugeotom 2008, sa dočkal originálnej verzie na LPG. Plynové verzie majú v Opeli dlhú tradíciu a sú obľúbené predovšetkým v krajinách, kde sa na LPG vzťahujú určité daňové výhody. To napokon poznáme aj u nás, kde vychádza prevádzka auta na LPG zhruba o polovicu lacnejšie než na benzín.

Model Crossland X ale dostal plynovú trojvalcovú tisícdvestovku od Peugeotu, ktorá bude výhradne na predné kolesá posielať výkon 60 kW (81 k). Automobilka neuvádza parametre zrýchlenia alebo najvyššej rýchlosti, ale už z údajov výkonu možno odvodiť, že to nebudú hodnoty k chváleniu sa. Dôležitá je tiež spotreba. V prípade tejto plynovej verzie dosahuje hodnoty 6,9 litra LPG v kombinovanom režime.

Ak sa nádrž na 36 litrov LPG vyčerpá, udáva Opel pri modeli Crossland X spotrebu 5,4 litra benzínu na 100 km. Akčný rádius sa tak pohybuje okolo 1 300 km.

Tisícdvestovka dostala upravené ventily a hlavu motora a Opel dokonca vyvinul úplne nový elektronický systém, ktorý zlepší správanie plynového pohonu pri nízkom stave paliva v nádrži a zároveň bude lepšie využívať kapacitu nádrže na maximum. V Nemecku začína plynový Opel Crossland X na cene 21 200 eur.

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka
Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva existuje mimo iného v radikálnej úprave značky Bronto. Voz prešiel dokonca aj homologáciou pre Európu. U nás sa predáva ako Niva Extreme Cross. Už len vidieť túto špecialitu v pohybe je zážitok. Niva Extreme Cross prekvapivo používa celkom sériový motor.

10. 11. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY