vytisknout velikost písma Opel Crossland X dostal originálnu verziu na LPG

Opel Crossland X je teraz k dispozícii aj vo verzii na LPG. Akčný rádius plynovej verzie je až 1300 km. Trojvalec 1,2 l sa v tejto verzii dočkal niekoľkých úprav.
Opel Crossland X dostal originálnu verziu na LPG

Kompaktný crossover Opel Crossland X, ktorý využíva techniku ​​príbuznú s Peugeotom 2008, sa dočkal originálnej verzie na LPG. Plynové verzie majú v Opeli dlhú tradíciu a sú obľúbené predovšetkým v krajinách, kde sa na LPG vzťahujú určité daňové výhody. To napokon poznáme aj u nás, kde vychádza prevádzka auta na LPG zhruba o polovicu lacnejšie než na benzín.

Model Crossland X ale dostal plynovú trojvalcovú tisícdvestovku od Peugeotu, ktorá bude výhradne na predné kolesá posielať výkon 60 kW (81 k). Automobilka neuvádza parametre zrýchlenia alebo najvyššej rýchlosti, ale už z údajov výkonu možno odvodiť, že to nebudú hodnoty k chváleniu sa. Dôležitá je tiež spotreba. V prípade tejto plynovej verzie dosahuje hodnoty 6,9 litra LPG v kombinovanom režime.

Ak sa nádrž na 36 litrov LPG vyčerpá, udáva Opel pri modeli Crossland X spotrebu 5,4 litra benzínu na 100 km. Akčný rádius sa tak pohybuje okolo 1 300 km.

Tisícdvestovka dostala upravené ventily a hlavu motora a Opel dokonca vyvinul úplne nový elektronický systém, ktorý zlepší správanie plynového pohonu pri nízkom stave paliva v nádrži a zároveň bude lepšie využívať kapacitu nádrže na maximum. V Nemecku začína plynový Opel Crossland X na cene 21 200 eur.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY