vytisknout velikost písma Odhalili montážňu falošných superšportov Ferrari a Lamborghini

Tajná dielňa vyrábala v Španielsku falošné superšporty. Polícia objavila 14 rozrobených kópií Ferrari a Lamborghini. Hotové autá sa predávali na internete asi za 35-tisíc eur. Výroba kópií je v rozpore so zákonmi o duševnom vlastníctve.
Odhalili montážňu falošných superšportov Ferrari a Lamborghini

Španielska polícia vykonala raziu v tajnej dielni, ktorá vyrábala falošné športové vozidlá značiek Ferrari a Lamborghini. Zaistených bolo celkom 14 vozidiel v rôznom štádiu rozpracovania. V súvislosti so záťahom boli tiež zatknuté tri osoby.

Dielňa používala vlastné formy, z ktorých vyrábala pomerne presné sklolaminátové kópie karosériou známych modelov značiek Ferrari (predovšetkým modely Ferrari 360, 430 a 458 Italia) a Lamborghini (napríklad model Diablo). Za technický základ poslúžili najčastejšie kompaktné vozidlá značky Toyota vrátane motorov.

Možno si hovoríte, v čom je vlastne problém, že to predsa nie sú skutočné Ferrari ani Lamborghini. Takéto počínanie je ale v Európe v rozpore so zákonmi o ochrane duševného vlastníctva. Výrobu replík musí posvätiť sama automobilka, prípadne musí ísť o úplne iné auto, ktoré originál pripomína len vzdialene.

Už z priložených obrázkov a videa je zrejmé, že vzhľadovo mohli byť výsledné repliky pomerne vydarené. V inzerátoch sa potom predávali za zhruba 35-tisíc eur. Španielskej polícii sa tiež nepáči, že išlo o nezdanený príjem. Ak to dopadne rovnako ako pred niekoľkými rokmi s výrobou neoficiálnych replík Mercedesov 300SL v Taliansku, dielňa bude nútene uzatvorená a všetky formy a vyrobené karosérie zničené.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY