vytisknout velikost písma Obrnený Mercedes S600 Pullman, ktorým jazdil Putin, je na predaj

Predajca údajne doloží, že je to skutočne Putinov voz. Pancierovaný Merdcedes váži bezmála päť ton. Cena okolo milióna eur je trochu prehnaná.
Obrnený Mercedes S600 Pullman, ktorým jazdil Putin, je na predaj

Vozidlá po rôznych celebritách mávajú často výrazne vyššiu hodnotu ako úplne rovnaké autá po ľuďoch, ktorých nikto nepozná. Ruský prezident Vladimír Vladimirovič Putin je celebrita trochu iného rázu, avšak aj on sa potrebuje voziť autom. A na tieto účely používal práve tento obrnený predĺžený Mercedes S600 Pullman. To je obľúbená značka medzi historicky významnými osobnosťami. Pullmanom jazdil napríklad aj diktátor Josip Broz Tito alebo Pol Pot.

Putinova limuzína je založená na triede S generácie W140, ktoré sa prezýva "Mamut". Mnohí ju považujú za najlepší Mercedes všetkých čias. Šesťlitrový dvanásťvalec s výkonom 290 kW (394 k) posiela svoju silu na zadné kolesá cez štvorstupňový automat. Hmotnosť vozidla je skoro päť ton, za čo nemôže ani tak predĺženie a pridaná výbava, ako skôr pancierovanie balistickej kategórie B6 / B7.

Auto bolo vyrobené v roku 1995, takže slúžilo v úrade ruských prezidentov ešte za Jeľcina. To sa nám ten rodokmeň pekne rozrastá... Dizajn a výbava vozidla sú skôr decentné než nesmierne obludné. Cenovka 1 300 000 dolárov, teda vyše milión eur, sa nám zdá naozaj veľmi vysoká.

Možno vás napadne, že je tento inzerát podvrh. Predajca v Moskve ale vraj doloží pôvod vozidla. Údajne ho vykúpil v dražbe, keď sa úrad ruského prezidenta zbavoval starých áut a nahrádzal ich novými modelmi. Auto má najazdených len 25 000 km, takže je to vskutku zánovné ojazdené auto.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY