vytisknout velikost písma Nový Volkswagen Touareg sa predstaví v apríli v Číne

VW Touareg sa predstaví v apríli na autosalóne v Pekingu. Dostane hybridný pohon, ale u nás bude aj diesel. Platformu zdieľa Touareg s Bentley Bentayga alebo Lamborghini Urus.
Nový Volkswagen Touareg sa predstaví v apríli v Číne

Volkswagen Touareg je vlastne technický príbuzný s modelmi Porsche Cayenne, Audi Q7, Bentley Bentayga a Lamborghini Urus. Zdieľa rovnakú platformu MLB Evo a pod kapotou bude mať najnovšie motory z koncernového skladu. Pre európsky trh bude k dispozícii ako šesťvalcový trojlitrový turbodiesel, prídu aj benzínovo-elektrické systémy.

Touareg si vypožičia mild-hybridnú techniku ​​Audi A8, ale zatiaľ nie je isté, či s elektrickou asistenciou budú všetky verzie a motorizácie. Na druhú stranu je to cesta, ako znížiť priemerné emisie a vo vozidle kategórie Touaregu by sa takýto systém pokojne mohol v základe objaviť.

Koncept T-Prime GTE bol poháňaný kombináciou motora 2.0 TSI a elektromotorov s celkovým výkonom 375 koní. Dojazd na elektrinu bol 50 km. Dokonca aj Touareg by sa mal dočkať vlastnej športovej verzie a koncern VW plánuje rad SUV, ktoré majú konkurovať BMW X6 a Mercedesu GLE Coupé. Zatiaľ sa hovorí len o Audi Q8, ale podobnú verziu by mohol dostať práve aj Touareg.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY