vytisknout velikost písma Nový Volkswagen Golf Variant sa predstavuje aj ako "terénny" Alltrack

Holandské zastúpenie automobilky Volkswagen ukázalo nový Golf Variant aj vo verzii Alltrack. Okrem oplastovania je súčasťou výbavy podvozok zvýšený o 20 mm. Aj Alltracku sa týkajú všetky novinky ostatných variantov modelu Golf.
Nový Volkswagen Golf Variant sa predstavuje aj ako "terénny" Alltrack

Nový Volkswagen Golf sa nedávno predstavil hneď v niekoľkých variantoch, ale na terénne ladené prevedenie zatiaľ nedošlo. To sa ukazuje až teraz, keď sa s ním pochválilo holandské zastúpenie automobilky. Práve Holandsko bude pre Golf Alltrack novým trhom. Predtým sa tu táto verzia nepredávala.

V ponuke nájdu tamojší zákazníci benzínové prevedenie s motorom 1.8 TSI s výkonom 132 kW (180 k) a vznetový štvorvalec 2.0 TDI naladený na 135 kW (184 k). Vždy bude súčasťou pohon všetkých kolies 4Motion a sedemstupňová automatická prevodovka DSG.

Rovnako ako predtým dostane Alltrack vyšší podvozok (+20 mm), oplastovanie okolo karosérie, upravené nárazníky, strieborné strešné lyžiny a sedemnásťpalcové zliatinové kolesá s vlastným dizajnom. Samozrejme nájdete aj tu všetky novinky, ktoré Volkswagen predstavil na iných verziách nového Golfu.

Automobilka Volkswagen zároveň minulý týždeň oznámila, že na nemeckom trhu už začína prijímať prvé objednávky. Základom je Golf 1.0 TSI s výbavou Trendline a s cenovkou 17 850 eur.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY