vytisknout velikost písma Nový športiak značky TVR získava podobu

Britská značka TVR sa vracia na scénu, v septembri predstaví nový model. Poháňa ho päťlitrový osemvalec Cosworth s výkonom 500 koní. Na konštrukcii vozidla sa podieľal napríklad Gordon Murray.
Nový športiak značky TVR získava podobu

Pravidelné septembrové stretnutie Goodwood Revival nie je len mimoriadna udalosť pre všetkých fanúšikov klasických závodných áut. Využívajú ho aj niektoré automobilky k predstaveniu svojich noviniek. Napríklad tento rok sa počas pretekov v Goodwoode konaných 8. až 10. septembra predstaví nové športové kupé znovuzrodené značky TVR.

Značka TVR tento rok oslavuje sedemdesiat rokov existencie, ale posledné desaťročia prechádzala ťažkým obdobím. Nakoniec ju postavili znova na nohy nadšenci, majitelia, prevádzkovatelia servisov a predajcovia náhradných dielov.

TVR postupne vypúšťa informácie a upútavky na nový model. Ten má pod kapotou päťlitrový osemvalec Cosworth s výkonom okolo 500 koní. S návrhom vozidla s hmotnosťou 1200 kg pomáhal aj slávny Gordon Murray, autor niekoľkých závodných špeciálov a predovšetkým McLarenu F1.

Klasické športové kupé s motorom vpredu a pohonom zadných kolies má upaľovať rýchlosťou 322 km/h. Vyrobených bude iba 500 exemplárov za vskutku atraktívnu cenu 80-tisíc eur. Ale automobilka nevylučuje, že nevznikne ešte nejaký iný model na rovnakom technickom základe, ak bude záujem. Údajne už má záväzné objednávky na takmer všetky sľubované kusy z tejto série.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY