vytisknout velikost písma Nový Seat Leon Cupra má oficiálne 300 koní a pohon všetkých kolies

Seat opäť zdvihol výkon modelu Leon Cupra. Ten sa tak oficiálne dostal na 300 koní. Kombi si po novom môžete kúpiť aj s pohonom všetkých kolies. Z nového Seatu Leon Cupra sa stáva najrýchlejší Seat, aký si kedy zákazníci mohli zaobstarať. Súčasťou modernizácie je aj niekoľko asistenčných systémov.
Nový Seat Leon Cupra má oficiálne 300 koní a pohon všetkých kolies

Seat Leon Cupra súčasnej generácie je považovaný za jednu z najrýchlejších a najzábavnejších prednokoliek na trhu. Teraz prichádza modernizácia, ktorá prináša dve dôležité zmeny. Po prvé sa opäť zvýšil výkon motora, po druhé už Leon Cupra nemusí byť iba prednokolka. K dispozícii bude aj pohon všetkých kolies.

Staršie prevedenie Seatu Leon Cupra disponovalo oficiálnymi parametrami 213 kW (290 k) a 350 Nm. Už skôr sa ale pri meraniach reálneho výkonu ukazovalo, že Cupra 290 má výkon okolo 300 koní. Teraz sa táto hodnota stáva oficiálnou. Po modernizácii ponúkne preplňovaný dvojliter 221 kW (300 k) a 380 Nm.

Ešte zaujímavejšie novinka sa týka prevedenia ST. To si budete môcť po novo zaobstarať dokonca ako štvorkolku, čím sa na už tak bohatom trhu ostrých modelov s pohonom všetkých kolies objaví ďalšie zaujímavá možnosť. Seat bohužiaľ v tlačovej správe nehovorí konkrétne údaje o dynamike, ale dobrú predstavu si môžeme urobiť podľa Volkswagenu Golf R. Vo verzii Variant s automatom DSG (Cupra 4Drive sa bude predávať len s automatom) zvládne automobil šprint z nuly na 100 km/h za 5,1 s. Cupra by na tom mala byť dosť podobne.

Seat Leon Cupra dostane do ponuky napríklad aj asistent pre jazdu v kolónach, elektromechanickú parkovaciu brzdu alebo adaptívne tlmiče DCC, ktoré dorazia ako súčasť štandardnej výbavy.

Podobné modernizácie sa dočká aj Škoda Octavia RS. V jej prípade sa ale špekuluje o výkone zvýšenom iba na 180 kW (245 k).

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY