vytisknout velikost písma Nový Seat Ibiza sa dieselu nevzdáva. Nasledovať ho bude Fabia i Polo

Seat Ibiza má o 9,5 cm dlhší rázvor, je ale celkovo kratší. Rovnakú techniku bude mať aj budúce Polo a Fabia. Najsilnejším motorom je zatiaľ jednotka 1.5 TSI 110 kW. Naďalej bude v predaji aj turbodiesel.
Nový Seat Ibiza sa dieselu nevzdáva. Nasledovať ho bude Fabia i Polo

Seat konečne oficiálne odhalil novú generáciu modelu Ibiza. Ako môžete vidieť z oficiálnych fotiek, auto prešlo "leonizáciou". Na prvý pohľad skutočne vyzerá ako facelift Leonu. Modulárna platforma MQB poslúžila aj novej Ibize a ukazuje, že je veľmi variabilná.

V koncerne Volkswagen tento technický základ slúži vlastne všetkému od segmentu B až po Passat alebo Superb. Avšak pre Ibizu je logicky použitá menšia varianta platformy s označením MQB A0.

Seat-Ibiza-3.jpgSeat-Ibiza-4.jpg

Nová Ibiza má o 95 mm dlhší rázvor, ale je o 2 mm kratšia. To by malo byť cítiť hlavne na mieste pre nohy vzadu a aj na ovládateľnosti. Skrátil sa totiž predný previs. Kto si potrpí na praktickosť, určite privíta informáciu, že kufor ponúkne v základnom usporiadaní objem 355 litrov. Seat Ibiza je tiež o 87 mm širší a 1 mm nižší ako doterajší model.

Seat zatiaľ nezverejnil príliš technických informácií o motoroch, ale vieme, že pod kapotou novej Ibizy bude litrový trojvalec 1.0 TSI s výkonmi 70 a 85 kW (95 až 115 k) a vrchol benzínových motorov bude tvoriť nový štvorvalec 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) v modeli Seat Ibiza FR. Stále kúpite aj diesel, Ibiza sa bude predávať s niekoľkými verziami motora 1.6 TDI. Motory s výkonom do 95 koní dostanú päťstupňový manuál, silnejší potom šesťstupňový. Samozrejme budete môcť priplatiť aj za dvojspojkovú prevodovku DSG.

Zo Seatu Ibiza vzíde aj nový kompaktný crossover Seat Arona. S Ibizou bude zdieľať architektúru podvozku, motory a väčšiu časť interiéru. Na príchod Arona si ešte počkáme, ale Seat Ibiza sa predstaví už v marci na autosalóne v Ženeve.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY