vytisknout velikost písma Nový Seat Ibiza bol predčasne odhalený na prvých fotkách

Seat Ibiza novej generácie bol predčasne odhalený. Na internete už kolujú prvé tri obrázky. Ibiza vyzerá ako zmenšený Leon. Oficiálne sa španielska novinka predstaví ešte dnes.
Nový Seat Ibiza bol predčasne odhalený na prvých fotkách

Seat naplánoval odhalenie novej generácie modelu Ibiza na dnešný deň, ale internet bol aj v tomto prípade rýchlejšie. Prezrieť si tak môžeme prvé tri obrázky ukazujúce španielsku novinku s menším predstihom.

Snímky vyslali do sveta kolegovia z poľského magazínu Motofilm. Ibiza vyzerá ako zmenšený Leon, čo nie je príliš veľké prekvapenie. Podľa neoficiálnych informácií sa môžeme tešiť na preplňované benzínové jednotky s výkonom až 110 kW (150 k), v ponuke ale samozrejme nájdeme aj vznetový motor.

Základom nového Seatu Ibiza je platforma MQB. Vozidlo by malo dostať rázvor náprav predĺžený o 95 mm a batožinový priestor s objemom 355 litrov. Na rovnakom základe časom vyrastie aj malý crossover, ktorý bude cenovo dostupnejšou alternatívou k súčasnému Audi Q2.

Kompletné informácie týkajúce sa nového Seatu Ibiza by mali doraziť už veľmi skoro.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY