vytisknout velikost písma Nový Renault Mégane R.S. sa prvýkrát ukázal verejnosti

V rámci Veľkej ceny Monaka sa verejnosti vôbec prvýkrát predstavil nový Renault Mégane R.S. Zatiaľ samozrejme s maskovaním, oficiálna premiéra prebehne na autosalóne vo Frankfurte. Zákazníci si budú môcť vybrať medzi manuálnou a automatickou prevodovkou. Predaj odštartuje začiatkom budúceho roka.
Nový Renault Mégane R.S. sa prvýkrát ukázal verejnosti

V rámci Veľkej ceny Monaka, ktorá sa sa jazdila minulý víkend, sa verejnosti vôbec prvýkrát predstavila nová generácia Renaultu Mégane R.S. Zatiaľ však iba s maskovaním, pretože automobilka chce odhaliť túto novinku až na jesennom autosalóne vo Frankfurte. Dobrou správou je fakt, že v ponuke bude ako automatická dvojspojková prevodovka, tak klasický manuál. Nebude sa tak opakovať situácia, aká stretla záujemcov o aktuálne Clio R.S.

Za volant nového Mégane R.S. zasadol jazdec F1 Nico Hülkenberg, ktorý si pochvaľoval predovšetkým podvozok. Renault zatiaľ všetky podrobnosti o chystanom Mégane R.S. tají, takže z aktuálnej oficiálnej tlačovej správy môžeme pridať už len termín zahájenia predaja. Nový Mégane R.S. sa začne predávať začiatkom budúceho roka.

V súvislosti s novým Mégane R.S sa predtým hovorilo o možnosti použitia preplňovanej tisícosemstovky, ktorú dostalo kupé Alpine A110. Výkon motora by sa mal pohybovať okolo 221 kW (300 koní). Na pohon všetkých kolies takmer určite nedôjde, automobil ale veľmi pravdepodobne dostane riadenie zadnej nápravy.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY