vytisknout velikost písma Nový Renault Mégane R.S. odhalený na neoficiálnych fotkách

Nový Renault Mégane R.S. sa ukázal na neoficiálnych fotkách. Na pohľad pôjde o dosť zaujímavý stroj. Oficiálna premiéra prebehne najskôr vo Frankfurte.
Nový Renault Mégane R.S. odhalený na neoficiálnych fotkách

Kategória expresných hot-hatchov je v dnešnej dobe pomerne bohatá. Renault Mégane ako tradičný zástupca segmentu to tým pádom nebude mať úplne jednoduché. Zatiaľ ešte nie je celkom jasné, s čím presne nová generácia príde, dizajn už bol ale odhalený. Okrem skôr zverejnených patentových snímok po internete totiž kolujú aj prvé neoficiálne fotky. Tie zverejnili napríklad kolegovia z CarAdvice.com.

Ako sa dalo čakať, Mégane R.S. dostane agresívny nárazník s diódami usporiadanými v štýle omladeného Clia R.S., vzadu nájdeme obrovskú koncovku výfuku a gigantický difúzor. Za pozornosť stoja aj veľmi rozšírené blatníky, ktoré do posledného centimetra vypĺňajú veľké kolesá. Toto proste vyzerá veľmi sľubne.

Čo presne Mégane R.S. novej generácie ponúkne po stránke techniky, o tom sa stále špekuluje. Podľa niektorých zdrojov má byť pod kapotou preplňovaná tisícosemstovka prevzatá z Alpine A110, iné informácie však sľubujú preplňovaný dvojliter. Výkon by každopádne nemal byť nižší ako 300 koní a takmer istý je aj systém riadenia zadnej nápravy. Zdá sa, že nový Mégane R.S. bude v zákrutách veľmi rýchly.

Na oficiálne predstavenie si musíme počkať ešte zhruba mesiac. Mégane R.S. novej generácie bude totiž jednou z mnohých noviniek frankfurtského autosalónu.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY