vytisknout velikost písma Nový Opel Insignia s karosériou liftback aj kombi sa ukázal v celej kráse

Nová generácia Oplu Insignia sa oficiálne predstaví v Ženeve, prvé fotky ale kolujú po internete už teraz. Vozidlo bude výrazne ľahšie a priestrannejšie. Dizajn nadväzuje na štúdiu Opel Monza.
Nový Opel Insignia s karosériou liftback aj kombi sa ukázal v celej kráse

Budúci rok sa budú diať v automobilke Opel veľké veci. V pláne sú nielen crossovery Crossland X a Grandland X, ale aj nová generácia modelu Insignia. Tá sa má oficiálne predstaviť až v marci na autosalóne v Ženeve, no podoba vozidla je známa už teraz. Po internete totiž kolujú prvé fotografie nemaskovaného automobilu,

Tie zverejnili kolegovia z magazínu Motor1. Vďaka nim si môžeme prezrieť ako liftback označovaný ako Insignia Grand Sport, tak klasické kombi. Na kompletné technické údaje je ešte príliš skoro, ale nie je žiadnym tajomstvom, že by sa Opel rád s Inisgniou minimálne vyrovnal Škode Superb.

Nová Insignia preto dostane o poznanie dlhší rázvor náprav. Celková dĺžka narastie o 55 mm, na šírku priberie novinka jeden centimeter a výška karosérie bude naopak menšia. Najdôležitejšie je ale skutočnosť, že nastupujúca generácia Oplu Insignia dostane úplne novú platformu, vďaka ktorej schudne až o 175 kg.

Záujemcovia sa môžu tešiť aj na prevedenie s pohonom všetkých kolies aj ostrú verziu OPC. Tá by podľa skorších informácií mala dostať techniku ​​prevzatú z Fordu Focus RS.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY