vytisknout velikost písma Nový model radu Range Rover dostal meno Velaro

Land Rover ukáže na autosalóne v Ženeve nový automobil radu Range Rover. Novinka dostala meno Velaro. Velaro vyplní medzeru medzi modelmi Evoque a Range Rover Sport.
Nový model radu Range Rover dostal meno Velaro

Aj automobilka Land Rover si pripravila pre ženevský autosalón zaujímavú novinku. Vo svetovej výstavnej premiére tu ukáže nový Range Rover Velaro, čo je model, ktorý sa v ponuke značky postaví medzi dlhoročný Evoque a Range Rover Sport.

Land Rover zatiaľ vyslal do sveta iba tri obrázky a všeobecné informácie zamerané predovšetkým na meno Velaro. To bolo prvýkrát použité koncom šesťdesiatych rokov, kedy inžinieri takto označovali prototypy prvej generácie Range Roveru.

O technike môžeme zatiaľ len špekulovať. Podľa všetkého ale pôjde o príbuzného Jaguaru F-Pace. V ponuke by sa tak mohli objaviť štvorvalcové motory radu Ingenium, prípadne i výkonné šesťvalce.

Ženevský autosalón bude pre nový Range Rover Velaro svetovou výstavnou premiérou, automobilka ale túto novinku kompletne odhalí skôr. Stane sa tak presne o týždeň, prvého marca v Londýne.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY