vytisknout velikost písma Nový McLaren 720S bol neoficiálne odhalený

Na internet unikla fotografia nového McLarenu 720S. Oficiálne sa tento model predstaví na autosalóne v Ženeve. Ide o prvý z radu nových McLarenov využívajúcich úplne novú techniku. Do roku 2022 predstaví McLaren celkom 15 nových modelov.
Nový McLaren 720S bol neoficiálne odhalený

Jednu z najzaujímavejších noviniek nadchádzajúceho autosalóne v Ženeve nájdeme na stánku McLaren. Táto automobilka má totiž pripravený prvý voz radu Super Series novej generácie. Hoci sa na oficiálne odhalenie ešte len čaká, vďaka neoficiálne zverejnenej fotografii vieme už teraz, ako novinka vyzerá.

Ako McLaren oznámil skôr, základom nadchádzajúcich modelov bude nový karbónový monokok označený ako Monocage II. Jeho prínosom je okrem väčšej pevnosti a nižšej hmotnosti aj priestrannejší interiér a lepší výhľad z vozidla. Nová generácia radu Super Series ponúkne aj nižšie ťažisko a všeobecne sa očakávajú lepšie jazdné vlastnosti.

Presné technické údaje zatiaľ nepoznáme, rovnako ako ďalšie podrobnosti. Je ale možné, že sa oficiálnych správ dočkáme už veľmi skoro. Každopádne prvý zverejnený záber, ktorý sa objavil najprv na Instagrame, ukazuje, že sa máme na čo tešiť.

Nový McLaren 720S je len prvý z radu. V rámci stratégie 2022 chce automobilka predstaviť do roku 2022 ešte štrnásť ďalších modelov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY