vytisknout velikost písma Nový Ford GT: Spomienka na 50 rokov staré víťazstvo v Le Mans

Ford spomína na svoje víťazstvo v Le Mans z roku 1967. Pripomienkou je nová edícia superšportu Ford GT. V rámci '67 Heritage Edition dostanete okrem iného rovnaké farby, aké používal víťazný Ford GT40.
Nový Ford GT: Spomienka na 50 rokov staré víťazstvo v Le Mans

Automobilka Ford je jednou z tých, ktoré v minulosti zažili veľké víťazstvá v Le Mans. Príbeh o tom, ako chcel Henry Ford za každú cenu poraziť Ferrari, určite stojí za podrobnejšie zopakovanie, ale to si necháme na inokedy. Ford prvýkrát zvíťazil v roku 1966, čo vlani pripomenula špeciálna edícia superšportového Fordu GT, pomenovaná '66 Heritage Edition. O rok neskôr vyhral znova a tak si aj tento rok môžu záujemcovia podobnú špecialitu zaobstarať. Tentoraz nesie označenie '67 Heritage Edition.

Čisto na dizajn zameraná '67 Heritage Edition pripomína víťazný Ford GT40 Mark IV z r. 67. Základom je jasne červená farba Race Red doplnená o biele pruhy a číslo 1. Súčasťou výbavy sú aj dvadsaťpalcové kované kolesá, strieborné spätné zrkadlá, červené brzdné strmene a celok dopĺňa ešte odhalený karbón. 

V podobnom duchu sa nesie aj interiér. Sedačky dostali nový vzor koženého čalúnenia, nechýbajú červené kontrastné švy, vnútri nájdete aj červené bezpečnostné pásy, pár ďalších detailov a samozrejme príslušné plakety. Technika zostáva sériová.

Ako to bude s dostupnosťou Fordu GT '67 Heritage Edition, nie je úplne jasné. Ford v tlačovej správe len hovorí, že si záujemcovia môžu túto novinku objednať od modelového roku 2018 a že počet kusov bude limitovaný.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY