vytisknout velikost písma Nový Ford Focus príde v januári. Nebude lacný, ani chudobný

Rozlúčte sa s lacnými verziami Fordu Focus. Nová generácia ponúkne len bohatú výbavu. Ford chce urobiť z Focusu prestížne a drahšie auto.
Nový Ford Focus príde v januári. Nebude lacný, ani chudobný

Na začiatku roka 2018 sa predstaví nová generácia Fordu Focus. Automobilka pravdepodobne ukáže novinku v januári alebo vo februári, v Európe by sme mohli zažiť výstavnú premiéru na autosalóne v Ženeve. Ford už pripravuje výrobu v nemeckom Saarlouis, zatiaľ čo pre Áziu a Severnú Ameriku sa bude Ford Focus vyrábať v Číne.

O novej generácii Fordu Focus vieme, že má dostať modifikovanú platformu a prvýkrát bude k dispozícii aj v oplastovanej verzii Active. Naďalej sa počíta s klasickým päťdverovým hatchbackom, ale vo hviezdach je variant kombi. Pre Focus sa však chystá jedna zásadná zmena. Model sa má posunúť do prestížnejšej časti trhu.

Ako to chce Ford dosiahnuť? V Európe nebude predávať chudobne vybavené základné verzie, takže Focus čaká podobná zmena ako novú Fiestu. Ford chce lacnejšie časti trhu prenechať iným modelom a z Focusu sa má stať síce menej predávaný, ale prestížnejší produkt s vyššími obchodnými maržami.

Nový Ford Focus tak bude mať bohatú základnú výbavu, ale automobilka si za taký model nechá logicky zaplatiť. Zabudnite teda na "holú" verziu s atmosférickou tisícšesťstovkou za 12-tisíc eur a nejaké drobné. Základnou motorizáciou bude litrový trojvalec, príde aj verzia ST, ktorá tiež dostane trojvalec (z Fiesty ST). Počíta sa aj s hybridnou verziou.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY