vytisknout velikost písma Nový Ford Fiesta sa predstaví 29. novembra. Uvidíme to online

Ford Fiesta novej generácie sa predstaví 29. novembra. Premiéru bude možné sledovať naživo na internete. Fiesta je najpredávanejší Ford v Európe.
Nový Ford Fiesta sa predstaví 29. novembra. Uvidíme to online

Tu máte ďalší dôkaz, že automobilky si prestávajú všímať veľké autosalóny a radšej pripravujú vlastné akcie s online prezentáciou. Dá sa to pochopiť. V návale noviniek na autosalóne sa veľakrát zabudne na dôležité veci. Takto majú automobilky zaistené, že bude ich produktom venovaná väčšia pozornosť.

Ostatne aj Volkswagen predstavil nedávno nový Golf samostatne a rovnako tak si bude teraz počínať aj Ford. V utorok 29. novembra odhalí v Kolíne novú generáciu kompaktného hatchbacku Fiesta. Premiéru bude možné sledovať naživo. Konať by sa mala v 20:00 nášho času.

Ford toho ešte o novej Fieste veľa neprezradil. Podľa všetkého nepatrne narastie vo všetkých smeroch a zrejme bude o niečo ľahšia. Má sa zlepšiť výbava, konektivita. Fiesta má pôsobiť ako prémiové auto, aspoň po stránke kvality a možností výbavy. Pod kapotou určite nájdeme trojvalec 1.0 EcoBoost.

Aj keď speje súčasná Fiesta ku koncu svojho životného cyklu, v septembri to bolo s počtom skoro 20 000 kusov najpredávanejšie auto vo Veľkej Británii. V minulom roku sa v Európe predalo vyše 313 000 Fordov Fiesta a tento model stále patrí k najpredávanejším autám. Ford sa teda s uvedením nového modelu nemusí nutne ponáhľať.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY