vytisknout velikost písma Nový Ford Fiesta pôjde na dva valce a bude aj ako crossover

Nový Ford Fiesta pôjde na dva valce a bude aj ako crossover

Ford Fiesta je najpredávanejšie auto v segmente B v Európe. Posledné štyri roky Ford predáva každoročne stabilne vyše 300 000 Fiest aj napriek tomu, že zákazníci postupne prechádzajú na kompaktné crossovery. Avšak ani k tým nebude mať nová Fiesta ďaleko. Ako môžete vidieť na zverejnených fotkách, k dispozícii budú hneď štyri varianty Fiesty vrátane oplastovaného modelu Active, ktorý sa tvári ako SUV.

Dalšími verziami sú modely Titanium, luxusné Vignale a športové ST-Line. Pozíciu lacného Fordu v segmente nižšej triedy po novom zaberá model Ford Ka+. Nová Fiesta má tiež ponúknuť širšie možnosti individualizácie.

Automobilka Ford zatiaľ príliš technických detailov nezverejnila. Z dostupných informácií je však zjavné, že Fiesta prešla skôr evolúciou ako revolúciou. Výraznejšia modernizácia sa dotkla interiéru. Ford sa netají tým, že chce Fiestu posunúť vyššie. Fiesta má byť prémiové auto, aspoň teda pocitovo. Najväčšou zmenou vo vnútri je veľký dotykový displej vo forme tabletu so systémom Sync 3 a nový audio systém B & O Play.

Podrobnosti o motoroch si Ford zatiaľ necháva pre seba, ale už vieme, že pod kapotou bude trojvalec 1.0 EcoBoost. Ten dokonca dostane v roku 2018 systém vypínania jedného valca, takže v čiastočnom zaťažení do 4500 min-1 pôjde nová Fiesta len na dva valce. Prvý valec motora sa vypína uzavretím ventilov a odpojením prívodu paliva. Opätovné naskočenie valcov sa odohrá počas 14 milisekúnd. Motor si kvôli tomu vyžiadal novú spojku a dvojhmotový zotrvačník, ale kultivovanosť podľa Fordu neutrpí.

Na ceny a dátum uvedenia novej Fiesty do predaja si ešte musíme počkať.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY