vytisknout velikost písma Nové kompaktné SUV značky Mitsubishi sa bude volať Eclipse Cross

Nový malý crossover značky Mitsubishi dostane meno Eclipse Cross. Označenie Eclipse má pripomenúť fakt, že základný dizajn karosérie je blízky kupé. Cross symbolizuje zaradenie medzi SUV. Premiéra je naplánovaná na ženevský autosalón.
Nové kompaktné SUV značky Mitsubishi sa bude volať Eclipse Cross

Mitsubishi tento rok v Ženeve predstaví nový crossover, ktorý v ponuke značky doplní dosluhujúce ASX a veľký Outlander. Veľa presných informácií zatiaľ k dispozícii nie je, po novom ale automobilka oznámila názov modelu. Nastupujúci crossover ponesie označenie Eclipse Cross.

Meno Eclipse vám bude určite povedomé. Toto označenie nieslo kupé vyrábané od roku 1989. Automobilka tým chce zdôrazniť dynamický tvar karosérie, ktorý by mal pripomínať práve kupé. Cross je v názve samozrejme kvôli tomu, aby sa nezabudlo, že ide stále o vozidlo spadajúce do kategórie SUV. Mimochodom, slovo "eclipse" znamená v preklade zatmenie.

Žiadne ďalšie fakty aktuálne tlačová správa neprináša. Len uvádza, že "dizajn automobilu prinesie rovnaký pocit vzrušenia a inšpirácie ako svetelný prstenec, ktorý môžeme pozorovať počas zatmenia slnka." Na zatmenie slnka sa odvoláva aj novo vyvinutý červený odtieň karosérie.

Nový japonský crossover sa predstaví o pár týždňov na ženevskom autosalóne.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY