vytisknout velikost písma Nové BMW Z4 sľubuje slobodu, ale počkáte si až do jari 2018

BMW Z4 je len koncept. Sériové auto uvidíme na jar roku 2018. Podľa tvorcov sa môžeme oboznámiť s novým dizajnovým jazykom značky.
Nové BMW Z4 sľubuje slobodu, ale počkáte si až do jari 2018

Na výstave elegancie Pebble Beach sa predstavil nový model BMW Z4. Namiesto výrobného modelu sa môžeme pozrieť len na koncept. Na druhej strane nemožno očakávať, že bude by sa do sériovej výroby vážnejšie zmenil, takže máte pred sebou takmer dokončené auto, ktoré si môžete zakúpiť na jar. Nakoľko je to koncept, priťahuje hlavne svojim dizajnom a preto o technológii pri prehliadke neprišlo žiadne slovo. Vieme však, že základom pre Z4 bude platforma zdieľaná s japonským znovuzrodeným automobilom Toyota Supra a že pod kapotou budú len štvorvalcové 2,0-litrové štvorvalcové motory s preplňovaním. V BMW však očakávame šesťvalcový trojlitrový motor.

Dizajn nového BMW Z4 je obzvlášť zaujímavý pre netradičné poňatie prednej časti. Všimnite si najmä svetlá, ktoré nie sú horizontálne nastavené, tak ako sme zvyknutý. "BMW Concept Z4 vyjadruje nový dizajnový jazyk BMW z každého uhla a vo všetkých detailoch. Z dynamickej prednej časti nad pôsobivými bokmi až k ostrému zadku. Niekoľko kriviek a jemné vzájomné pôsobenie medzi povrchmi tela je dosť na to, aby vytvorilo dojem sily a emócií," povedal Adrian van Hooydonk, senior viceprezident spoločnosti BMW Group Design.

BMW hovorí, že pri navrhovaní nového modelu Z4 sa zameralo hlavne na samotnú podstatu jazdy a že auto bolo skutočne rozobrané až do najnutnejších základov. Koncept BMW Z4 sa prejavil aj len pri streche, ale podľa obrázkov maskovaných prototypov sme dospeli k záveru, že auto sa vráti na klasickú strechu.

BMW-Z4-Concept-1-1.jpgBMW-Z4-Concept-2-1.jpgBMW-Z4-Concept-3-1.jpg

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY