vytisknout velikost písma Nové BMW 6 GT dostalo diely z programu M Performance

Ani BMW radu 6 GT nebude ochudobnené o diely z programu M Performance. Prvé informácie sľubujú všemožné vylepšenia, o zvyšovaní výkonu motorov sa ale zatiaľ nehovorí. Diely z programu M Performance budú pre tento model dostupné od novembra.
Nové BMW 6 GT dostalo diely z programu M Performance

Je to už taká tradícia. BMW najprv predstaví nový model, aby o pár týždňov neskôr nasledovala tlačová správa oznamujúca doplnenie ponuky o diely z programu M Performance. Rovnaká situácia sa opakuje aj v prípade nového BMW 6 GT, takže ak vám tento model príde nedostatočne športový, budete mať opäť za čo priplácať.

Aktuálne tlačová správa hovorí v prvom rade o športovom výfuku. Ten je vyrobený z nerezovej ocele a je určený benzínovým jednotkám 630i, 640i a 640i xDrive. V závislosti na konkrétnej motorizácii dostanete guľaté, alebo hranaté koncovky výfuku, prípadne ešte doplnené o karbón. Výfuk má zabezpečiť silný zvuk, ktorý údajne nebude na dlhých cestách nepríjemný.

Ďalšie vylepšenia sú predvídateľné. K dispozícii budú napríklad kované disky s veľkosťou 21 palcov, vylepšené brzdy s vŕtanými kotúčmi, čierno lakovaná maska ​​chladiča a samozrejme karbónové detaily, ako napríklad kryty spätných zrkadiel. Záujemcovia si môžu ďalej priplatiť za úpravy interiéru, kam si opäť môžete pridať karbón alebo napríklad športový volant. O úpravách motorov ale BMW zatiaľ nehovorí.

Všetky diely z programu M Performance budú dostupné od novembra. To preložené znamená, že si môžu zákazníci svoje vozidlo takto vylepšiť hneď od začiatku predaja. Aj nové BMW 6 GT ako také totiž bude uvedené na trh v novembri.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY