vytisknout velikost písma Nové Bentley Continental GT V8 Black Edition vôbec nie je čierne

Bentley predstavuje Continental GT V8 v prevedení Black Edition. V praxi to ale vôbec neznamená čierny automobil. Zákazníci si môžu vybrať akúkoľvek farbu. Čierne sú iba detaily.
Nové Bentley Continental GT V8 Black Edition vôbec nie je čierne

Keď sa povie "Black Edition", zrejme si okamžite vybavíte kompletne čierny automobil. Bolo by to logické, ale nie vždy to tak je. Ako príklad môže poslúžiť nová edícia určená pre Bentley Continental GT V8. Tá sa síce volá Black Edition, ale v praxi má zákazník na výber obrovskú paletu farieb karosérie, takže jeho vozidlo vôbec nemusí byť čierne (aj keď čierna v ponuke samozrejme je).

Black Edition v podaní automobilky Bentley totiž znamená iba čierne detaily. Continental GT V8 tak dostane čierno lakované prvky, ktoré sú bežne chrómové. Čierna je maska ​​chladiča, lišty okolo okien, spodná časť nárazníka, kľučky dverí a tmavšie sú aj svetlomety alebo koncové svetlá. Všetko podčiarknu čierno lakované disky veľkosti 21 palcov.

Komu by sa to zdalo stále málo, ten môže pridať na svoje vozidlo (respektíve na predný spojler, prahové nástavce a difúzor) ešte kontrastnú farbu. K dispozícii sú štyri odtiene vrátane červenej alebo výrazné žlté. Zvoliť možno aj odtieň brzdových strmeňov. Tie môžu byť čierne alebo červené.

Nová Black Edition sa týka kupé aj kabrioletu. Len pripomenieme, že Bentley Continental GT V8 poháňa dvakrát preplňovaný štvorlitrový osemvalec, ktorý vyprodukuje maximálne 388 kW (528 k) a 680 Nm.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY