vytisknout velikost písma Nové Audi A8 sa začína odhaľovať na prvej upútavke

Nová generácia Audi A8 sa predstaví 11. júla. Výstavná premiéra sa odohrá v septembri na autosalóne vo Frankfurte. Audi A8 bude mať štandardne mild-hybridný pohon.
Nové Audi A8 sa začína odhaľovať na prvej upútavke

Nová generácia Audi A8 zažije výstavnú premiéru na autosalóne vo Frankfurte, ale ešte pred tým je plánované veľké odhalenie na 11. júla. Už vieme niekoľko zaujímavostí, napríklad že Audi A8 dostane aktívny podvozok, ktorý "číta" cestu pred autom a pripraví jednotlivé kolesá na nerovnosti. Na slovenských cestách bude takýto systém pracovať, až sa bude z jeho riadiacich jednotiek dymiť...

Ďalšou novinkou je príchod mild-hybridného systému, ktorý sa má stať štandardom. Namiesto zložitého hybridu je tu kompaktný elektromotor. Pomáha chytro zužitkovať zvyškovú energiu, ktorá by inak bola vyžiarená ako nevyužité teplo. Kvôli tomu muselo Audi A8 prejsť na 48V elektrickú soustavu.

Teraz automobilka zverejnila ďalšiu upútavku, z ktorej môžeme vyčítať očakávanú siluetu nového modelu a tiež sa môžeme pozrieť na tvar predných svetiel. Maskovaný prototyp sa zúčastnil premiéry filmu o Spider Manovi v Los Angeles.

Audi A8 dostane novú generáciu benzínových aj naftových šesťvalcov a osemvalcov. Počíta sa aj so štvorvalcami 2.0 TDI a 2.0 TFSI, ktoré majú vo verzii s pohonom predných kolies tvoriť na niektorých trhoch absolútny základ ponuky. Bude aj rýchla verzia Audi S8, pravdepodobne opäť s dvojito preplňovaným osemvalcom. A zrejme neprídu skrátka ani záujemcovia o dvanásťvalec.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY