vytisknout velikost písma Nová Tesla Model S zvládne akceleráciu z nuly na 100 km/h za 2,1 s

Tesla Model S určená pre seriál Electric GT sa dočkala novej verzie. Na rozdiel od pôvodného prevedenia vychádza to nové z varianty P100D. Výkon dosahuje hodnoty 585 kW. Pretekársky špeciál je o pol tony ľahší ako sériový automobil.
Nová Tesla Model S zvládne akceleráciu z nuly na 100 km/h za 2,1 s

O seriáli Electric GT, v rámci ktorého sa budú po pretekárskych okruhoch preháňať upravené Tesly Model S, sme písali už niekoľkokrát. Všetko má odštartovať v tomto roku, pričom prvé správy sľubovali závodný stroj odvodený od varianty P85+. Nedávno sa ale predstavila nová verzia, ktorá vychádza z výkonnejšieho P100D.

Jazdci tak dostanú k dispozícii o niečo silnejší stroj, ako o ktorom sa pôvodne hovorilo. Upravená Tesla Model S P100D určená pre seriál Electric GT disponuje výkonom 585 kW a krútiacim momentom 995 Nm. Akceleráciu z nuly na 100 km/h zvládne za 2,1 s. V prípade pôvodného P85 + to bolo 3,2 s. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h.

Samozrejme aj tu došlo k dôkladnému odľahčeniu. Technikom sa podarilo znížiť hmotnosť pretekárskeho špeciálu na 1730 kg, čo je približne o 500 kg menej v porovnaní so sériovým variantom. Presný dojazd uvádzaný nie je, preteky ale budú dlhé 60 km. Lítium-iónové akumulátory majú kapacitu 100 kWh.

V tohtoročnej sezóne sa v seriáli Electric GT predstaví desať tímov a dvadsať jazdcov. Šampionát navštívi sedem okruhov v Amerike a v Európe. Presný plán však zatiaľ zverejnený nebol.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY