vytisknout velikost písma Nová Kia Picanto má športový paket a lepší interiér

Kia Picanto prichádza v úplne novej generácii. Predávať sa začne na jar, ale cenu ešte nepoznáme. Informácie o motoroch sa dozvieme na autosalóne v Ženeve.
Nová Kia Picanto má športový paket a lepší interiér

Nová generácia malého hatchbacku Kia Picanto sa predstaví podrobnejšie až na autosalóne v Ženeve. Kórejská automobilka zatiaľ ukazuje iba fotografie vrcholného modelu Picanto GT, ktorý rozhodne nebude zodpovedať tomu, čo uvidíme v katalógu pod položkou "Cena už od ...".

Nové Picanto vlastne ani veľmi nenarástlo. Na dĺžku meria stále 3595 mm, ale má o 15 mm dlhší rázvor. Kolesá sa posunuli viac do rohov a vnútri by malo byť o trochu viac miesta. Ako si môžete zo zatiaľ jediného dostupného snímku interiéru overiť, Picanto sa má posunúť medzi hodnotnejšie autá. Zákazníci už ani v najmenšom segmente A nechcú lacné interiéry.

Vývoj a návrh dizajnu prebiehal v Nemecku, takže by sme sa mali dočkať veľmi priateľskej "európskej" ergonómie. Zatiaľ ale nevieme nič o motoroch. Kia si všetky podrobnosti schováva až na ženevský autosalón. Predaj nového modelu sa začne už na jar tohto roku.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY