vytisknout velikost písma Nová generácia Subaru XV bola predčasne odhalená

Nastupujúca generácia Subaru XV je ďalšia z noviniek ženevského autosalónu. Prvé neoficiálne obrázky odhaľujú dizajn automobilu. Základom je úplne nová platforma.
Nová generácia Subaru XV bola predčasne odhalená

Aj Subaru sa predstaví na autosalóne v Ženeve, kde ako svoju hlavnú novinku ukáže nastupujúcu generáciu modelu XV. Oficiálne automobilka zatiaľ vyslala do sveta iba nič nehovoriace obrázky, po internete ale už teraz kolujú zábery celého vozidla. Prekvapenie však nečakajte.

Obrázky zverejnil magazín Carplace. Presne podľa očakávania je nové XV veľmi podobné hatchbacku Imperza, z ktorého vychádza. Samozrejmosťou sú plasty okolo karosérie, prepracované nárazníky a nápadne vysoký podvozok. Svetlá výška je doménou aj existujúcej generácie, ktorá ponúka nadpriemerných 220 mm.

Subaru XV novej generácie dostane ako svoj základ úplne novú platformu, ktorú automobilka predstavila už skôr. Hlavnou výhodou bude výrazne lepšia tuhosť, nižšia hmotnosť a nižšie ťažisko, z ktorého by mali prameniť aj ešte lepšie jazdné vlastnosti.

Japonská automobilka predstaví nové XV presne siedmeho marca. Odpočítavanie do premiéry môžete sledovať na stránkach subaru-global.com, kde bude Subaru vysielať živý prenos zo ženevského odhalenie.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY