vytisknout velikost písma Nová generácia Mercedesu-Benz CLS bude prvé hybridné AMG

Mercedesy-AMG dostanú prvýkrát hybridný pohon. Ako prvé hybridné AMG sa predstaví nová generácia CLS. Zatiaľ pôjde o kombináciu šesťvalca s elektromotorom.
Nová generácia Mercedesu-Benz CLS bude prvé hybridné AMG

Nová generácia "štvordverového kupé" Mercedes-Benz CLS by sa mala predstaviť na novembrovom autosalóne v Los Angeles. Kým v základnej technike nemôžeme čakať veľkú revolúciu (auto bude opäť založené na triede E), pod kapotou sa nejaké zmeny konať budú.

Nový Mercedes-Benz CLS totiž bude prvý Mercedes s označením AMG, ktorý dostane hybridný pohon. Automobilka spojí preplňovaný benzínový trojlitrový šesťvalec z modelov 43 AMG a 50kW elektromotor, píše britský Autocar. Výkon ale nebude dosahovať úroveň "plnotučného" osemvalcového 63 AMG.

Podobne ako pri modernizovanej triede S nasadí Mercedes na novú generáciu hybridov 48V elektrický systém, ktorý má pomôcť efektívnejšie riadiť toky elektriny.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY