vytisknout velikost písma Nová Alpine ukazuje prepracovanú aerodynamiku

Nový model znovuzrodenej značky Alpine sa pripomína ďalšou ukážkou. Tešiť sa máme na vyberanú aerodynamiku. Zakrytý podvozok a zadný difúzor zabezpečia primeraný prítlak.
Nová Alpine ukazuje prepracovanú aerodynamiku

Renault pokračuje v postupnom odhaľovaní športového modelu pripravovaného pod znovuzrodenou značkou Alpine. Nedávno sme si mohli v náznaku prehliadnuť základy hliníkovej karosérie, dnes prišla na rad ukážka aerodynamiky.

Automobilka upozorňuje na zakrytý podvozok a difúzor umiestnený pod zadným nárazníkom. Prúdenie vzduchu pod automobilom zaistí dostatočne veľký prítlak na to, aby sa toto kupé obišlo bez klasického spojlera. Výsledkom majú byť uhladené línie karosérie, ktoré sa nám vraj budú páčiť.

Nič bližšie Renault na tému novej Alpine už nepridal. Môžeme len zopakovať, že okrem vycibrenej aerodynamiky dostane pripravované kupé vo veľkej miere aj hliníkovej zliatiny. Z tohto materiálu bude vyrobená ako základná platforma, tak karosérie podobne, ako napríklad pri Jaguari F-Type. Konštruktéri tým samozrejme chcú dosiahnuť čo najnižšiu hmotnosť.

Na sériovú verziu konceptu Alpine Vision sa čaká už pomerne dlho. Aktuálne upútavky naznačujú svetovú premiéru naplánovanú na ženevský autosalón. Renault ale zatiaľ termín odhalenie nového športového vozidla s motorom umiestneným uprostred oficiálne nepotvrdil.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY