vytisknout velikost písma Nissan Leaf už má za sebou továrenské tuning Nismo. Rýchlejší ale nebude

Nissan Leaf už má aj športovú verziu Nismo. Výkony sa zrejme meniť nebudú. Leaf Nismo má znížený podvozok a väčšie kolesá.
Nissan Leaf už má za sebou továrenské tuning Nismo. Rýchlejší ale nebude

Nová generácia prvého komerčne úspešného sériového elektromobilu Nissan Leaf sa ešte ani nezačala predávať, a už je na svete prvý tuning. A rovno ten oficiálny, ktorý na sebe má loga Nismo. Zatiaľ sa predstavuje vo forme konceptu pre autosalón v Tokiu, ale automobilka ho uvedie do predaja v priebehu roka 2018, a to aj na európskom trhu.

Nissan Leaf Nismo zrejme nebude mať silnejší elektromotor, takže zostáva výkon 110 kW (150 k) v 3300- 9800 min-1 a krútiaci moment 320 Nm od 1 do 3300 min-1. Zásadný rozdiel medzi obyčajným Leafom a športovou verziou Nismo má robiť podvozok, pneumatiky, riadenie a mapovanie pedálu akcelerátora.

Ako je z fotiek zrejmé, vedľa decentného optického tuningu má koncept Leaf Nismo znížený podvozok a väčšie nízkoprofilové kolesá so širšími a "lepivejšími" pneumatikami. Zmien sa dočkalo aj riadenie, ktoré má rýchlejší prevod. A verzia Nismo má tiež upravenú mapu akcelerátora, ktorá umožní v športovom režime pohotovejšie zrýchlenie.

Športové verzie elektromobilov začínajú byť v móde. BMW pred časom predstavilo facelift modelu i3 a spolu s ním prišla aj verzia i3s s výkonnejším motorom. Je možné, že Leaf Nismo zlepší aspoň akceleráciu zo sériových 8,5 sekundy a zvýši sa aj maximálna rýchlosť napríklad zo 144 na 160 km/h. Na oficiálne potvrdenie si však musíme počkať.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY