vytisknout velikost písma Nissan Leaf novej generácie je ako letecké krídlo

Nissan sľubuje pri novom Leafe maximálne prepracovanú aerodynamiku. Voz generuje vo vysokých rýchlostiach nulový vztlak. Oficiálne sa nový Leaf predstaví šiesteho septembra.
Nissan Leaf novej generácie je ako letecké krídlo

Príchod novej generácie modelu Leaf je pre Nissan veľká vec. Aby aj nie, keď je tento model považovaný za priekopníka v oblasti elektromobilov. Nissan aktuálne eviduje viac ako 277 tisíc predaných exemplárov. Preto tiež automobilka prichystala pomalé postupné odhaľovanie, ktoré aktuálne upozorňuje na dôkladne prepracovanú aerodynamiku.

Nový Nissan Leaf bude nižší ako dosluhujúca generácia, čo prinesie lepšiu stabilitu a pomôže to dosiahnuť nulového vztlaku vo vysokých rýchlostiach. Otázkou je, čo presne znamená pojem "vysoká rýchlosť". Pri elektromobiloch to býva približne 150 km/h, teda nič až tak zaujímavé. Každopádne dizajnéri údajne čerpali inšpiráciu z tvaru leteckých krídel. To má v praxi priniesť menší odpor vzduchu a teda ako tichší interiér, tak aj najmä dlhší dojazd.

Podľa neoficiálnych informácií Nissan ponúkne Leaf v dvoch variantoch. Základná dostane batériu s kapacitou 40 kWh, zatiaľ čo lepšia verzia bude využívať 60kWh akumulátory. Toto vyhotovenie by sa tiež s dojazdom malo dostať cez hranicu 500 km.

Oficiálnu premiéru si Nissan naplánoval na 6. septembra, verejnosti sa nový Leaf prvýkrát ukáže na autosalóne vo Frankfurte. Ako bude vyzerať, to už nedávno naznačila prvá neoficiálne zverejnená fotka nemaskovaného vozidla.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY