vytisknout velikost písma Nissan Leaf bol prezradený pri natáčaní reklamy

Na internet sa dostal prvý snímok nového Leafu. Elektromobil sa predstaví na autosalóne vo Frankfurte. Nový Leaf sľubuje dojazd až 300 km.
Nissan Leaf bol prezradený pri natáčaní reklamy

Nová generácia elektrického Nissanu Leaf sa predstaví veľmi skoro. Predchodca bol prvý komerčne úspešný sériovo vyrábaný elektromobil, ale už bolo potrebné v rastúcej konkurencii pripraviť nový model. Na internet sa teraz dostal prvý snímok nezamaskovaného auta, ale stále toho ešte veľa nevidíme.

Fotka z mobilu zachytáva Nissan Leaf pri natáčaní reklamného spotu v Barcelone, ako informuje web InsideEVs, ktorý snímku získal. Oficiálne sme zatiaľ mohli vidieť len pár upútaviek, takže si teraz môžeme urobiť lepší obrázok o celkových proporciách, najmä vedľa veľkého Mercedesu ML, ktorý slúži ako kamerové vozidlo.

Nissan Leaf bude ľahší ako predchodca, ponúkne lepšie jazdné vlastnosti, vyšší komfort a samozrejme aj modernejšiu výbavu. Nový model bude ponúkaný s rôznymi kapacitami li-ion akumulátora a podľa toho sa bude odvíjať aj celkový dojazd. Nissan sľubuje v reálnej prevádzke až 300 km.

Ďalšou novinkou bude systém čiastočne autonómnej jazdy v kolónach, v ktorých sa má Leaf riadiť úplne sám bez zásahov vodiča. Viac sa toho dozvieme až po oficiálnom odhalení.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY