vytisknout velikost písma Nissan 370Z sa dočká nástupcu vďaka dielom a platforme od Infiniti

Nissan série Z bude jednoduchý a "lacný" športiak. Uplatňuje platformu a motory z Infiniti Q60. Koncept sa predstaví tento rok na autosalóne v Tokiu. S cenou by sa mal základný model zmestiť pod 35-tisíc eur.
Nissan 370Z sa dočká nástupcu vďaka dielom a platforme od Infiniti

Japonská automobilka Nissan zrejme našla cestu, ako oživiť športové kupé radu Z. Vďaka novým modelom Infiniti totiž môže Nissan nasadiť do akcie modernejšie platformy i motory a nemusí sa príliš zaoberať nákladným vývojom. Vďaka tomu by mohla byť príprava nového modelu pomerne rýchla a relatívne lacná.

Štúdia budúceho Nissanu rady Z by sa mala predstaviť na jesennom autosalóne v Tokiu. Koncepcia bude prakticky rovnaká ako pri poslednom modeli 370Z. Pôjde o dvojmiestny športiak s motorom vpredu a pohonom zadných kolies. Nissan odmietol špekulácie, že sa nové Z zmení v crossover. No nevylučuje, že príde aj hybridný pohon.

Nový Nissan série Z využije platformu FR-L z Infiniti Q60 a taktiež jeho motory. Pod kapotou tak bude šesťvalec 3.0 bi-turbo s výkonom 300 až 400 koní. Nissan chce ale ponúknuť nižšiu cenovku, takže by automobilka mohla nasadiť aj základný štvorvalec 2,0 l s preplňovaním, ktorý má v Infiniti Q60 výkon 155 kW (211 k).

Magazín Car & Driver píše, že je pre nové Z reálny aj hybridný pohon. Ten by kombinoval dvojspojkovú prevodovku s integrovaným elektromotorom s výkonom 160 koní. Celkový výkon hybridného Z by sa mohol dostať za hranicu 500 koní. Vyzerá to teda, že tento rok bude na japonské športiaky celkom bohatý. Ale nezabúdajme, že koncept ešte neznamená istotu sériovej výroby.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY