vytisknout velikost písma Natáčanie Taxi 5 je v plnom prúde

Francúzska filmová séria Taxi sa dočká piateho dielu. Taxi 5 bude mať premiéru 20 rokov potom, čo sa objavil prvý diel. V hlavnej úlohe sa aj tentoraz ukáže riadne vyladený Peugeot.
Natáčanie Taxi 5 je v plnom prúde

Filmy z francúzskej komediálnej série Taxi patria k tým, v ktorých sa človek dočká väčšieho množstva automobilových naháňačiek. Prvý diel sa objavil takmer presne pred dvadsiatimi rokmi. Od tej doby si získal vysoko expresný biely Peugeot mnoho priaznivcov. Toľko, že nasledovali ešte ďalšie tri diely. Budúci rok navyše dorazí do kín diel piaty.

Oznámenie o tom, že sa nakoniec dočkáme aj Taxi 5, prišlo minulý rok. Aktuálne je natáčanie v plnom prúde, čo pre obyvateľov Marseille znamená v poslednej dobe isté dopravné obmedzenia. Avšak vďaka všadeprítomným mobilom a fotoaparátom si tiež môžeme bližšie prezrieť, s čím najrýchlejší francúzsky taxikár bude jazdiť tentoraz.

Niektoré škodoradostné, ale trefné komentáre na sociálnych sieťach vyzývali k tomu, aby sa v hlavnej úlohe Taxi 5 ukázalo niečo ako upravená 3008, prípadne 5008. Prvý menovaný crossover je predsa európske auto roka a navyše SUV sú dnes veľmi v móde. Zmysel by to možno dávalo, no predstava Peugeotu 3008 v tejto úlohe je skoro až desivá.

Ako ukazujú aktuálne fotky nasnímané okoloidúcimi, ktorí ich následne zdieľali na Facebooku a na Twitteri, autori piateho pokračovania komédie Taxi použili auto zo štvrtého dielu. Opäť tak dôjde na snáď až prehnane vylepšenú 407. Tiež si myslíte, že bola skoršia 406 krajšia?

Taxi 5 by malo mať oficiálne premiéru začiatkom budúceho roka, teda 20 rokov po uvedení prvého dielu. Pôvodní herci Samy Naceri a Frédéric Diefenthal sa v ňom na rozdiel od Peugeotu 407 ale neukážu.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY