vytisknout velikost písma Najrýchlejšia verzia Jaguar XJ v histórii zvládne až 300 km/h

Nový vrchol modelu XJ ponúka 575 koní. XJR575 je najrýchlejšia verzia v histórii tohto modelu. Päťlitrový osemvalec vystrelí vozidlo z nuly na 100 km/h za 4,4 s. Do predaja dorazí Jaguar XJR575 na jeseň.
Najrýchlejšia verzia Jaguar XJ v histórii zvládne až 300 km/h

Automobilka Jaguar v poslednej dobe s novinkami naozaj nešetrí. Nedávno bol predstavený ostrý sedan XE SV Project 8, nasledoval malý crossover E-Pace a dnes prichádza ďalší zaujímavý nový model. Ponuka pre Jaguar XJ sa čoskoro rozšíri o vyhotovenie XJR575.

Záujemcovia o rýchlu verziu Jaguaru XJ sa až doteraz museli uspokojiť s modelom XJR, ktorý ponúkal maximum 404 kW (550 k). Novinka používa rovnaký päťlitrový kompresorom preplňovaný osemvalec, ten bol ale ďalej vyladený, takže teraz disponuje parametrami 423 kW (575 k) a 700 Nm. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h je otázkou 4,4 s, najvyššia rýchlosť dosahuje hodnoty 300 km/h.

Samozrejmosťou je automatická prevodovka a pohon zadnej nápravy, respektíve adaptívne tlmiče. XJR575 navyše dostalo aj upravený predný nárazník, rozšírené prahy, dva otvory na kapotu alebo decentný zadný spojler. Štandardom sú dvadsaťpalcové disky a záujemcovia si budú môcť objednať aj jednu z dvoch farieb karosérie pôvodom od divízie SVO (Velocity Blue a Satin Corris Grey).

Jaguar XJR575 prichádza v rámci úprav, ktoré zahŕňa nový modelový rok 2018. Okrem rýchlejšej vrcholnej verzie ponúkne nový model XJ napríklad aj desaťpalcový displej multimediálneho systému alebo rôzne asistenčné systémy typu automatického brzdenia, rozpoznávania chodcov alebo sledovanie únavy vodiča.

Jaguar XJ modelového roku 2018 dorazí do predaja na jeseň tohto roku.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY